KASP Kaišiadorių kuopos kariai lankė partizanų amžinojo poilsio ir jų žūties vietas

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Kaišiadorių kuopos kariai, kartu su Palomenės kultūros centru ir Palomenės pagrindinės mokyklos mokiniais, kaip ir kiekvienais metais, artėjant Visų Šventųjų dienai, dalyvavo akcijoje „Prisimink tuos, kurie kovojo už Lietuvos laisvę“.

Akcijos metu KASP 208-ios pėstininkų kuopos vadas kpt. Eugenijus Mickevičius kartu su kariais savanoriais aplankė visus Palomenės seniūnijoje esančius partizanų kapus bei jų žūties vietas. Ant jų amžinojo poilsio vietų buvo uždegtos žvakutės ir užrišti Lietuvos trispalvės kaspinai. Partizanų žūčių vietose kariai taip pat sutvarkė aplinkas, nugrėbė rudeninių medžių numestus lapus ir pasirūpino, kad paminklų neužgožtų žolės bei krūmynai. Iki žūčių vietose esančių paminklų pravalyti takeliai. Pačius paminklus kariai taip pat apjuosė Lietuvos trispalvės juosta bei šalia uždegė žvakutes.

 

Kai kuriose kapinėse kariai netikėtai susitiko ir su partizanų giminaičiais, kurie taip pat buvo atvykę tvarkyti kovotojų už Lietuvos laisvę kapų, tad buvo puiki proga su jais pabendrauti gyvai.

Palomenės seniūnijoje aplankę visus partizanų kapus ir jų žūties vietas, kariai nepamiršo ir Kaišiadorių kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Lietuvos gynėjų bei visai neseniai amžinybėn iškeliavusių karių – savo bendražygių.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos – pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas dar 1991 m. sausį, liepsnojant laisvės laužams Lietuvos Aukščiausiosios tarybos prieigose. Nuo pat pirmųjų dienų savanorius vienijo drąsa, ryžtas ir siekis išvyti okupantus iš mūsų krašto.

Šiandien Krašto apsaugos savanorių pajėgos – neatskiriama moderniai organizuojamos Lietuvos kariuomenės dalis. Jos užduotis – pasiruošti teritorinei krašto gynybai. Kariai savanoriai per pratybas mokosi kovoti mažais koviniais vienetais jiems gerai pažįstamoje aplinkoje, rengti pasalas, greitus apšaudymus, sabotuoti ir pan.

Tarnyba dažniausiai atliekama savaitgaliais, per kuriuos kariai savanoriai palaipsniui mokosi visų su krašto gynyba susijusių dalykų. Per vienus metus karys savanoris vidutiniškai tarnyboje praleidžia nuo 20 iki 50 dienų.

Už tarnyboje, pratybose ar mokymuose praleistą laiką kario pasirinkimu mokamas atlyginimas, atitinkantis kario savanorio civilinį atlyginimą, arba atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį. Be to, tarnybos metu suteikiamos visos kariams taikomos socialinės garantijos, apmokamos visos su tarnyba susijusios išlaidos.

Vaikinus ir merginas, kurie nori išbandyti savo jėgas, kuriems yra atsibodusi monotonija ir kurie nori išmokti kažko naujo, kviečiame prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-ios rinktinės 208 pėstininkų kuopos. Mus galite rasti Kaišiadoryse, Gedimino g. 118. Su mumis galite susisiekti el. paštu 208@mil.lt, telefonu 8 615 87759 arba tiesiog parašę mums žinutę mūsų Facebook’o puslapyje https://www.facebook.com/kasp208