Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika švelnina apribojimus – artimiesiems bus leista dalyvauti gimdyme

Siekiant apsaugoti Kauno klinikose gydomus pacientus ir dirbantį personalą, nuo vasario 28 dienos pacientų lankymas Kauno klinikose ir įvairių daiktų (išskyrus būtiniausius asmeninius daiktus, slaugos priemones ir panašaus pobūdžio daiktus) bei maisto perdavimas yra draudžiamas. Taip pat iki šios dienos buvo draudžiamas artimųjų dalyvavimas gimdyme, gimdyvių lankymas palatose ir apsistojimas jose kartu.

Šiandien Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika savo Facebook’o puslapyje pasidalino informacija, kad atvykus gimdyti bus įvertinta gimdyvę atlydėjusio artimojo epidemiologinė situacija ir jei ligos požymių nebus nustatyta – artimajam bus leista dalyvauti gimdyme.

Nors planinės hospitalizacijos ir operacijos kol kas nėra ribojamos, pacientų artimieji į Kauno klinikas gali patekti tik neatidėliotinu atveju, turintys skyriaus vadovo arba budinčio gydytojo leidimą.

Nuo penktadienio vakaro Kauno klinikose prie Traumų ir skubios pagalbos centro stovi nauja ir šildoma Lietuvos kariuomenės palapinė, kurioje vyksta pacientų rūšiavimas. Tiek suaugę, tiek vaikai įleidžiami per vienas duris – Suaugusių priėmimą.

Palapinėje jus pasitikę specialistai pateiks kontrolinius klausimus, susijusius su koronaviruso prevencija. Atsakę į juos, jūs būsite įleisti į Skubios pagalbos skyrius įprasta tvarka arba, jeigu specialistai pastebės riziką dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija, jūs busite izoliuoti atskirose patalpose, kol atvyks GMP automobilis ir jus perveš į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką.