Kauno policijos pareigūnai išardė narkotinių medžiagų kontrabandos tinklą

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, tirdami narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą elektroninėje erdvėje, nustatė labai didelio kiekio kvaišalų gabenimo kontrabandos į Lietuvą mechanizmą ir sustabdė jų patekimą į rinką.

Liepos mėnesio antroje pusėje Vilniuje buvo sulaikyti penki asmenys, kurie įtariami disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei jų kontrabanda. Įtariama, kad grupuotės nariai buvo pasiskirstę įvairiais vaidmenimis. Keturi iš penkių įtariamųjų – gerai žinomi policijos pareigūnams, anksčiau teisti už panašią nusikalstamą veiką – disponavimą narkotinėmis medžiagomis bei nusikaltimus nuosavybei. Vienas iš sulaikytųjų yra nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau slapstėsi nuo jos vykdymo. Tyrimo metu nustatytos patalpos Vilniuje, kuriose ir slapstėsi ieškomas asmuo. Sulaikymo operacijų metu, talkinant Vilniaus apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos ir Vilniaus apskr. VPK Specialiosios parengties skyriaus pareigūnams, išimtas labai didelis kiekis galimai sintetinių narkotinių medžiagų.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šešių nusikalstamų veikų. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 15 metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.