Kauno policijos pareigūnai sulaikė senjores gąsdinusius plėšikus

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai išaiškino tris ilgąjį savaitgalį įvykdytus plėšimus. Galimai nusikaltimą įvykdę asmenys, buvo nusitaikę į garbaus amžiaus senjores, iš kurių,  grasindami peiliu, grobė grynuosius pinigus.

Praėjusį penktadienį, balandžio 28 d., į Kaune, Vilijampolėje esantį 83 metų moters butą užėjo iš matymo pažįstamas asmuo. Tačiau vyras išsitraukė peilį ir pareikalavo pinigų. Taip pagrobęs iš senjorės 200 eurų, asmuo greitai pasišalino.

Po kelių dienų, paskutinę balandžio mėnesio dieną, gautas dar vienas panašus pranešimas, kur į Vilijampolėje esančios moters (g. 1934 m.) buto duris pasibeldė vyras, kuris užėjęs į vidų, taip pat grasino peiliu, reikalavo pinigų ir pagrobė 200 eurų.

Neilgai trukus, gegužės 1 d., dar vienas panašus nusikaltimas įvykdytas ir Šilainiuose. Šį kartą nusikaltėlių taikiniu tapo 78 metų moteris. Moteriai pravėrus buto duris, už jų laukė du vyrai. Vienas iš jų, grasindamas peiliu ir reikalaudamas pinigų, įstūmė moterį į buto vidų bei pagrobė 200 eurų.

Aiškinantis brutalių plėšimų aplinkybes, gegužės 2 d. Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė įtariamuosius – vyrą (g. 1974 m.) ir vyrą (g. 1980 m.). Abu kauniečiai žinomi policijos pareigūnams. Trimis plėšimais įtariamam asmeniui Kauno apylinkės teismas skyrė griežčiausią kardomąja priemonę – 3 mėnesių suėmimą, kitam įtariamajam skirtos kitokio pobūdžio kardomosios priemonės.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl trijų plėšimų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. Už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorai.