Kelionės kemperiais tampa vis populiaresnės. Kodėl? Pasakoja turizmo atstovas

Nors daugelio metinės atostogos jau pradėjo, kadangi poilsiavimas vasarą yra dažniausiai pasirenkama praktika, visgi, kai kurie mielai išvyksta atostogų visus metus, kadangi poilsio – nebūna per daug.

Svarbiausia, kad lietuviai vis dažniau renkasi keliones ne tik lėktuvais, tačiau ir lengvosiomis transporto priemonėmis. Tai yra būdas kur kas geriau pažinti aplinkines šalis.

Lietuva – nėra dažniausiai lankoma šalis

Eurostat duomenimis – Europoje kaip kelionių kryptys dažniausiai pasirenkamos pietinės šalys. To paties tyrimo metu išsiaiškinta, kad 2099-ais metais rečiausiai keliauta į Lietuvą, Latviją ir Liuksemburgą. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad šios šalys nepatraukliais.

Specialistai teigia, kad tai yra gana glaudžiai susiję su šalies dydžiu. Tiesiog daugelis turistų renkasi tokias šalis, kurios savo plotu yra didesnės, taigi, tuo pačiu galima aplankyti labai įvairias vietas. Tuo tarpu Lietuva, Latvija, žinoma, turi daug gražių lankytinų vietų, tačiau joms apžiūrėti dažnai pakanka vos kelių dienų, o daugelis europiečių linkę rinktis ilgiau trunkančias atostogas. Tiesa, išlieka poreikis aplankyti visas tris Baltijos šalis vienų atostogų metu.

„Pastebima, kad lietuviai taip pat renkasi geriau poilsiauti vieną kartą, tačiau ilgesniam laikotarpiui. Tuomet galima  aplankyti tolimesnes šalis arba sudaryti ilgesnius, įdomesnius maršrutus“,- teigia turizmo sektoriuje dirbantis specialistas Paulius.

Tiesa, nors Lietuva nėra dažniausiai pasirenkama kelinių kryptis, tačiau patys lietuviai labai mielai renkasi atostogas kitose šalyse. Tai rodo ne tik augantys lėktuvo bilietų skaičiai, tačiau ir poreikis keliauti su kitomis transporto priemonėmis, pavyzdžiui, kemperiais.

Stengiamasi patirti kuo daugiau nuotykių

Ilgus metu karaliavusi Turkija, kuri buvo siejama su maksimalios atostogomis, šiuo metu, kad ir lankoma, tačiau nebe tokia mėgstama. Jeigu keliaujama į Turkiją – pasirenkama galimybė važiuoti į kalnus, patirti vietinių gyvenimo dvasią turguose ir panašiai. Tiesiog kelionės tik į viešbutį – tapo atgyvena.

„Ne tik lietuviai, visi žmonės nori nuotykių. Natūralu, kad tokiu atveju ne tik kad nebekeliauja tik į viešbučius, tačiau ir renkasi kitas atstumo įveikimo priemones. Tai yra, lėktuvai toli gražu nebėra dažniausias pasirinkimas. Net ir kartais brangiau kainuojantis keliavimas kemperiais – apsimoka, kadangi važiuojant tikslo link – labai daug pamatoma ir labai daug patiriama“,- priduria Paulius.

Žinoma, atostogos gali būti labai įvairios. Vieniems jų reikia, kad galėtų ramiai ilsėtis ir dėl nieko nesukti galvos, o kitiems atostogos siejasi su išėjimu iš rutinos. Kelionės kemperiais – tikrai puiki galimybė.

Kemperiai dažniausiai perkami

Nors šiuo metu galima kemperių nuoma, tačiau vis daugiau lietuvių perka nuosavus, kurie dažnai pirmiausia išbandomi Lietuvos ribose, o paskui – keliaujama į kitas šalis. „Dažniausiai perkami dėvėti, kadangi naujų kainos yra gana didelės. Tiesa, net ir dėvėtų įrengimas gali pačią transporto priemonę prikelti nauja gyvenimui, tad ir kelionės bus patogios“,- pabrėžia specialistas.

Įranga kemperiams – labai įvairi. Juk tai yra namas ant ratų, tad reikia apgalvoti – ko reikia, kad kelionės metu viskas būtų po ranka. Ją įsigyti galima patogiai.lt prekybos vietoje.

Nr. 22/41