Kelios dienos atokvėpio, o po to – vėl karščiai

Antradienį dar išsilaikys gaivūs ir drėgni orai. Naktį žymesnio lietaus nenumatoma, bet drėgmės užteks, kad kai kur susiformuotu rūkas. Apie vidurdienį ims augti aktyvesni kamuoliniai debesys, kurie su trumpalaikio pobūdžio lietumi praslinks per daugelį rajonų, kiek intensyviau su perkūnija palis šiaurės vakariniame šalies pakraštyje ir rytiniuose rajonuose. Vėjas rims, rinksis vakarų, pietvakarių kryptį. Naktį oras atvės iki 12-17, prie jūros tik iki 20-22 laipsnių, dieną termometrai rodys 22-26, pietvakariniame šalies pakraštyje oras gali šilti iki 27-28 laipsnių.

Trečiadienį Baltijos regionas pateks į anticiklono poveikio sferą. Vėjas taps vos juntamas, bet pasisukęs iš pietų į Lietuvą  ims plukdyti sausą ir karštą oro masę. Debesuotumas nyks, lietaus tikimybė sumažės iki minimumo. Naktį temperatūra pažemės iki 13-18, pajūryje iki 20-23 laipsnių, dienos popietę ji šoktelės iki 27-31 laipsnio, karščiausia bus Marijampolės ir Tauragės regionuose.

Ketvirtadienį šiltuoju, vakariniu anticiklono pakraščiu mūsų kraštą pasieks tropinis karštis. Nuo kaitrios saulės vangiai slėps ir pavieniai dangumi plaukiantys debesys. Lietaus nenumatoma. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš pietryčių, pietų. Temperatūra naktį pasiskirstys tarp 17-23 laipsnių, dieną daugelyje vietovių oras įkais iki 30-33 laipsnių, tik kai kur išsilaikys 28-29 laipsnių šiluma.

Penktadienį debesuotumas šiek tiek padidės, bet lietus dar neužsuks. Orai bus karšti, tvankūs, tokie jie išliks iki šeštadienio vakaro kol Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas. Sekmadienis numatomas gana audringas.

Naujienos iš interneto