Kilus gaisrui Paparčių kaime, Paparčių savanorių ugniagesių automobilis net nepasirodė gaisravietėje

Visuomenėje jau ilgą laiką kalbama apie savanorius ugniagesius, kuriais norima pakeisti mažesnių miestelių ugniagesius ir naiviai tikima, kad tai padės sutaupyti krūvas pinigų. Tačiau šios nakties gaisras, kilęs Kaišiadorių rajone, atskleidė visai kitokią realybę apie savanorius ugniagesius.

Rugpjūčio 16 dienos naktį, 22 val. 2 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Paparčių kaime atvira liepsna dega ūkinis pastatas. Pirmoji į gaisro vietą atskubėjo Žaslių ugniagesių komanda, kuri nuo gaisravietės bazuojasi maždaug už 12 kilometrų. Dar po kurio laiko atvyko Kaišiadorių ugniagesiai bei Zūbiškių ugniagesių komanda. Tačiau, nors Paparčių savanorių ugniagesių automobilis nuo gaisravietės buvo laikomas vos už kelių kilometrų esančioje privačioje įmonės teritorijoje – jis į gaisro vietą taip ir neatvyko.

Atvykus ugniagesiams vieno aukšto medinis pastatas, kurio stogas dengtas šiferiu, degė atvira liepsna. Laimei, profesionalams ugniagesiams gelbėtojams bei į nelaimės vietą atskubėjusiems neabejingiems gyventojams nuo liepsnų pavyko išsaugoti dar du šalia buvusius pastatus. Viso gaisrą gesino trys ugniagesių autocisternos su dviem B tipo švirkštais, o iki atvykstant ugniagesiams gyventojai vandenį nešė kibirais, kad išsaugotų šalia stovinčius kitus pastatus.

Net ir baigus gesinimo darbus Paparčių savanorių ugniagesių automobilis taip ir neatvyko į gaisravietę, tad joje iki paryčių teko budėti Žaslių ugniagesių komandai. Todėl natūraliai kyla klausimas – ar tikrai savanoriai ugniagesiai per kelias dienas gali išmokti visko, ko profesionalai ugniagesiai gelbėtojai mokosi visus metus ir po to dar kiekvieną budėjimą tobulina savo įgytas žinias? Ar savanoriams ugniagesiams skiriami automobiliai yra skirti gaisrų gesinimui, ar tik kaip eksponatai turi stovėti kylančių dūmų fone? Atsakymai tikriausiai aiškūs kiekvienam, bet tik ne mūsų valdžiai, kuri naiviai nori tikėti, kad savanoriai ugniagesiai sugebės pakeisti profesionalus ugniagesius gelbėtojus ir laiku atvyks į nelaimės vietą. Jeigu iš viso atvyks…

Labai norisi tikėtis, kad tai buvo vienintelis toks atvejis. Ir dėl tokio „nesusipratimo“ su Paparčių savanoriais ugniagesiais taip sunkiai užsitarnautas pasitikėjimas profesionalais ugniagesiais gelbėtojais nebus sugadintas.