Ko prireiks norint pasirūpint sodu: nuo trąšų iki tvorelių

Tie, kurie turi sodą, galėtų patvirtinti, jog augalų priežiūra gali būti pakankamai paprasta – tereikia žinoti, į kokius aspektus svarbiausia susikoncentruoti ir kokiomis priemonėmis pravartu apsirūpinti. Jei planuojate daugiausiai dėmesio skirti sodininkystei, atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktų prekių sąrašą – jos užtikrins, kad sodas be didelių pastangų bus sveikas ir gyvybingas.

Priemonės nuo kenkėjų

Reguliariai turėtumėte apžiūrėti savo augalus ir įvertinti jų būklę įsitikindami, kad ant jų nėra kenkėjų ar kitų apie ligas bylojančių požymių. Sergantys augalai gali pakenkti visam sodui, tad reikėtų kuo skubiau imtis atitinkamų veiksmų. Dabar galima rasti specialių priemonių, pritaikytų kovai su skirtingų rūšių kenkėjais ar įvairiomis grybinėmis bei bakterinėmis ligomis – svarbiausia nelaukti, kol jos pernelyg išplis.  

Laistytuvai

Per dažnas augalų laistymas gali tapti viena iš augalų ligų priežasčių, tad su šia užduotimi nereikėtų persistengti. Atsižvelkite į atitinkamų augalų rūšių poreikius ir tarp laistymų leiskite dirvai išdžiūti. Sodiniai turi būti gerai palaistyti, tačiau nepermirkę, tad reikės pasistengti, jog atrastumėte balansą. Geriausia yra laistyti patį dirvožemį – tai paprasčiausia padaryti naudojant rankinius laistytuvus. Tačiau jeigu sistemą norisi automatizuoti, galite išbandyti lašelines laistymo sistemas.

Trąšos

Tręšdami augalus, aprūpiname juos naudingomis medžiagomis, dėl kurių jie auga vešlesni, gyvybingesni, o kartais gali atnešti ir didesnį derlių. Tiesa, šiuo atveju ir vėlgi nereikėtų persistengti, kadangi per dideli trąšų kiekiai gali sutrikdyti augalų gebėjimą pasisavinti vandenį, o ilgainiui jie tampa jautresni aukštoms ar žemoms temperatūroms. Turėtumėte atsižvelgti į konkrečias augalų rūšis, jų poreikius ir sezoną – el. parduotuvėje Pigu.lt trąšos pasižymi plačiu asortimentu, tad čia lengvai atrasite tinkamiausias.

Genėtuvai

Reguliariai reikėtų atlikti ir medžių ar krūmų genėjimo darbus. Taip ne tik pagerėja estetinė šių augalų išvaizda, bet ir bendra sveikata. Pašalinus senas, nudžiūvusias ar ligotas šakas, tuo pačiu panaikinami ligų ar kenkėjų susibūrimo taškai, tad augalai gali augti vešlesni ir sveikesni. Be to, sveikas šakas lengviau pasiekia saulė ir oras. Tokius darbus patogiausia atlikti įsigijus genėtuvus – daugelis iš jų turi pakankamai ilgus kotus, tad pasieksite net ir aukštesnius medžius.

Kauptukai

Piktžoles drąsiai galima vadinti sodo žudikėmis. Jos ne tik gadina dailią augalų išvaizdą, bet ir gali užkrėsti sveikų augalų šaknis ar paskatinti kenkėjų atsiradimą. Be to, jos užima vietą ir eikvoja išteklius, kuriais galėtų būti aprūpinti sodiniai. Tad reguliariai teks atlikti jų pašalinimo darbus – efektyviausiai tai pavyks padaryti į pagalbą pasitelkus kauptukus.

Tvoros

Savo sodinius reikėtų apsaugoti nuo gyvūnų ir kitų nekviestų svečių – tai lengviausia padaryti apsitvėrus tvorą. Geriausia rinktis vielinius modelius, kurie neužblokuoja tiesioginių saulės spindulių, tačiau patikimai atlieka pagrindinį savo darbą. Papildomai galima pasirūpinti ir vejos borteliais ar tvorelėmis, kurios žolę atskiria nuo gėlynų ar krūmynų – dėl to pjovimas tampa kur kas patogesnis.

Augalų atramos

Pasitelkę šiuos gaminius ir prie jų pritvirtinę augalų stiebus, užtikrinsite sklandesnį jų augimą. Stiebai bus stabilesni, tad sumažės tikimybė, jog jie susilenks ar nulūš – kitaip tariant, augalai išliks stiprūs ir sveiki. Tokias didelių išlaidų nereikalaujančias atramas galima pritaikyti įvairioms gėlėms, pomidorams, agurkams ar kitoms panašioms gėrybėms, besistiebiančioms į viršų.

Apsirūpinę visomis šiomis priemonėmis, užtikrinsite tinkamą augalų priežiūrą, tad jie augs vešlūs ir sveiki. Žinoma, reikės įdėti ir šiek tiek pastangų, tačiau jeigu visus darbus atliksite tikslingai, jos pasiteisins su kaupu.

Nr. 23/37