Kokias plyteles rinktis vonios kambariui?

Už plyteles vonioje nebūna kitos geresnės dangos. Dažniausiai plytelės vonios kambariui būna naudojamos arba sienoms, arba grindims padengti. Pačios populiariausios iš jų būna keraminės plytelės, nes jos yra atsparios vandeniui, o jų priežiūra nėra sudėtinga.

Kokios plytelės labiau tinka grindims, o kokios – sienoms?

Tos plytelės, kurios klijuojamos ant grindų, privalo būti neslidžios, nes vonioje dažnai vaikštome arba basi, arba su šliurėmis, o grindys būna šlapios, tad visada gresia pavojus paslysti ir net  susižaloti. O toms plytelėms, kurias ketinate klijuoti ant sienų, jų slidumas nebeturi jokios reikšmės. Geriausios grindims skirtos yra tos plytelės, kurios yra matinės spalvos, o jų paviršius rievėtas. Rievės labai sumažina slydimo riziką.

Kokių spalvų plyteles klijuoti vonios kambaryje?

Įprastai ant sienų dažniausiai klijuojamos šviesesnių atspalvių plytelės, o grindys išklojamos tamsesnės. Būna ir toks pasirinkimas, kai apatinė sienos dalis klijuojama tamsesnėmis plytelėmis, o viršutinė – šviesesnėmis. Kaip nuo seno įprasta, praktiniais sumetimais vonios kambaryje senos plytelės retai būna keičiamos naujomis, todėl verta turėti galvoje tai, kad ryškiaspalvės plytelės ilgainiui gali pradėti veikti mūsų nuotaiką dirginančiai. Kad to būtų išvengta, psichologai pataria rinktis neutralesnių spalvų plyteles.

Kaip stačiakampės plytelės gali padėti sukurti norimą vonios kambario erdvinę išvaizdą?

Jei namuose turite nedidelį vonios kambarį ir norite, kad jis atrodytų didesnis, stačiakampes plyteles klijuokite horizontaliai, tada susidarys didesnės erdvės regimybė. O jeigu patalpa didoka, tada plyteles ant sienų klijuokite vertikaliai, tada atsiras priešingas optinis efektas, erdvė tarsi šiek tiek susitrauks. Taip pat tokio tipo optinius triukus padeda pasiekti ir plytelių dydis. Jei plytelės didelės, tai ir patalpa atrodys didesnė, o jeigu sienas išklijuosite smulkesnėmis plytelėmis, vonios kambarys optiškai sumažės.

Kaip derinti skirtingo dizaino plyteles vonios kambaryje?

Jeigu norite vonios kambaryje sukurti įspūdingesnį dizainą, galite naudoti skirtingo dizaino plyteles. Tačiau rinkitės tik vienos rūšies išskirtinai įspūdingas plyteles, prie kurių paskui galėsite derinti paprastesnės ir santūresnės išvaizdos plyteles, tik taip šioje patalpoje bus išsaugotas pagrindinis išskirtinio dizaino akcentas.

Nr. 22/26