Kokie dalykai labiausiai domina jaunimą internete?

Nėra paslaptis, jog madas (vadinamuosius trend’us) formuoja būtent jaunieji visuomenės nariai. Visada aktualu žinoti, kuo domisi jaunimas, nes tai leidžia neatsilikti nuo madų bei nesijausti ne vietoje, bet kokio pokalbio metu. Daug kas galvoja, kad jų pomėgiai – lengvai nuspėjami, bet taip tikrai nėra. Vieni jaunuoliai internetą naudos kaip darbo įrankį, kiti – žais žaidimus, juos domins internetinis kazino – Uniclub ar kiti panašūs portalai, o treti internetą naudos kaip vieną didelę parduotuvę, kur gali įsigyti visko, ko tik širdis geidžia. Tačiau, jeigu ieškotume tik tų sričių, kurios – populiariausios tarp jaunimo, kokį sąrašą turėtume?

Socialiniai tinklai

„TikTok“ – naujausias ir labiausiai ant bangos esantis socialinis tinklas. Jo populiarumas smarkiai išaugo per pandemiją, tačiau dar iki jos starto, Kinijos bendrovės kūrinys buvo tapęs globaliu fenomenu. Daugiausiai „TikTok“ jaunimas naudoja tam, kad kurtų linksmus vaizdo įrašus su muzikiniu fonu. Visi jie trumpi ir stengiasi sukelti šypseną. Nors yra ir kitokio turinio, bet būtent toks dominuoja šiame socialiniame tinkle.

Šalia „TikTok“ populiariais išlieka: „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“ bei keletas kitų.

Darbo skelbimai

Turbūt menka staigmena, kodėl ši veikla bus populiari tarp jaunimo. Dauguma tokio amžiaus žmonių jau nori kurti savo gerbūvį, turi tikslų ir norų, kuriuos siekia įgyvendinti. Galų gale, kiti žmonės jau bando siekti karjeros ir bando veržtis į priekį. Beveik 70% studentiško amžiaus moksleivių yra siuntę savo gyvenimo aprašymą nors trims skirtingoms darbovietėms, todėl galima neabejoti, kad portalai ir socialiniai tinklai, kur talpinami darbo skelbimai, bus labai populiarūs tarp jaunimo.

Aktyvios ir ekstremalios pramogos

Tarp Lietuvoje esančio jaunimo tikrai nestinga tokių žmonių, kurie yra užsidegę pramogauti aktyviai ar net ekstremaliai. Būtent dėl šios priežasties tarp interneto naršytojų labai pastebima dalis ieško įvairiausių renginių bei vietų, kur organizuojamos įdomios ekstremalios pramogos, pvz., šuoliai su virve arba ekstremalūs pasivažinėjimai ir taip toliau. Tiesa, nemažą dalį šios kategorijos populiarumo sudaro ir dovanų paieškos mat kuponai arba kvietimai tokioms pramogoms daug kam labai patinka!

YouTube

Nors „YouTube“, techniškai būtų galima priskirti prie socialinių tinklų, tačiau tai yra tokia populiari platforma (tarp jaunų žmonių), kad ją būtina išskirti. Jeigu neskaičiuosime laiko, skiriamo susirašinėjimams, tai „YouTube“ platformoje jauni vartotojai praleidžia daugiausiai laiko. Jų žiūrimas turinys – labai įvairus, kaip ir pačių žmonių pomėgiai bei asmenybės.

Populiariausios turinio kategorijos: video blog formato vaizdo įrašai (vlog’ai), automobiliai, muzika, humoras ir pokštai, grožis bei mada, žaidimai.

Tiesa, Lietuvoje esantys žmonės turinį daugiau vartoja nei kuria. Proporcingai skaičiuojant, Lietuvoje yra daug mažiau turinio kūrėjų nei kokioje nors JAV ar Jungtinėje Karalystėje. Dėl to, tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu, žinomų veidų iš “YouTube” platformos turime tikrai nedaug.

Žaidimai 

Be jokios abejonės, pramogos ir žaidimai įtraukia daugybę jaunų žmonių internete. Tiek vaikinai, tiek merginos mėgaujasi žaisdami įvairius strateginius, veiksmo, RPG ar kitokio, įvairaus pobūdžio žaidimus internete. Nors mes nekalbame tik apie kompiuterinius žaidimus, tačiau pastarųjų tarpe išlieka aiškūs favoritai – „League of Legends“, „Counter Strike: GO“ ir „Fortnite“.

Nemažai jaunų žmonių užsuka ir į tokius internetinius puslapius kaip Uniclub ar kiti panašūs portalai bei ten išmėgina žaidimus. Visai neseniai populiarumo banga apėmė ir tokį žaidimą kaip „Among Us“.

Kelionės

Nors daug daugiau keliautojų yra vyresni žmonės, tačiau pačiomis kelionėmis bei įspūdžių dalinimusi daug labiau suinteresuotas jaunimas. Jie aktyviai ieško pigiausių skrydžių, įdomiausių patirčių bei netradicinių maršrutų. Lietuvos jaunimas dažnai mėgsta savaitgalio keliones arba ieškoti pigių skrydžių bei pagal tai rinktis kitą kelionės kryptį. Turizmo agentūros daugiau pritraukia šeimas arba vyresnio amžiaus keliautojus, kurie labiau nori poilsinio tipo kelionės. Tarp populiariausių krypčių (jaunimo tarpe) praėjusiu metu buvo: Ukraina, Italija, J.Karalystė ir kitos šalys.

Nr. 21/14

___

Tai yra užsakomasis straipsnis. Jo turinį pateikė užsakovas ir Kaišiadoriečiams.lt tinklalapio administracija už jį neatsako bei atsakomybės neprisiima.