Koks automobilio akumuliatorius yra tinkamas? Atsako specialistas

Tinkama automobilio priežiūra apima skirtingų jos dalių patikrinimą ir tuo pačiu keitimą, kai reikia. Viena tų dalių yra automobilio akumuliatorius. Džiugu, kad vis daugiau žmonių jam skiria dėmesį ir tuo pačiu keičia ne tik tada, kai matyti, kad jis jau nebėra funkcionalus.

O kada reikia jį keisti? Atsako akumai.lt specialistas.

Dėvėti – nėra geras pasirinkimas

Kadangi šiuo metu su akumuliatorių kainomis galima susipažinti internete – tai padeda įvertinti ar Jūsų galimybės ir poreikiai sutampa. Kai kurie žmonės bandydami sutaupyti perka dėvėtus akumuliatorius. Deja, jie dažniausiai ne tik trumpiau tarnauja, tačiau specialistas pastebi, kad gali sugadinti automobilio funkcionalumą.

„Visi žino, kad renkantis akumuliatorius svarbiausia yra investuoti į tokį, kuris geriausiai tinka Jūsų mašinai. Visgi, kai kurie vis tiek bando sutaupyti pirkdami dėvėtus, kurie savo charakteristikomis nedera prie konkretaus auto modelio. Dėl to dažnai kyla įvairių gedimų. Jeigu jie bus ignoruojami – galiausiai mašina ges, teks keisti ne tik patį akumą, tačiau ir kitas jo dalis“,- pasakoja akumuliatoriais prekiaujantis specialistas.

Jeigu jau tikrai nusprendėte, kad dėvėtas Jums tinka – pirkite juos ne iš fizinių asmenų, tačiau iš įmonių, kurios kartu su įranga teikia garantijas. Galiausiai, jeigu akumuliatoriai veiks ne taip gerai kaip reikia – Jus gins Vartotojų teisės.

Akumuliatorių kainos

Renkantis akumuliatorius svarbiausia tikrai ne jų kaina, tačiau charakteristikos, kurios lemia, kad įranga atitiks tam tikro automobilio poreikius. Jeigu, visgi, kaina Jums yra svarbiausia – nepamirškite, kad internete galima pamaryti akcijas, kurios sumažins įkainius.

„Mes savo prekybos vietoje teikiame nemokamas konsultacijas. Tikimės, kad tokiu atveju ieškodami akumuliatoriaus tik pagal kainą žmonės taip pat pasitaręs su mumis įsigys tokį, kuris tinka konkrečiai mašinai. Rasti gerą kokybę, kuri nebūtų labai brangi, tikrai yra įmanoma. Tik tuomet dažniausiai reikia išmanyti technines akumuliatoriaus charakteristikas“,- priduria specialistas.

O kainos yra labai įvairios. Nuo gelinių, kurie kainuoja brangiau, iki gana paprastų modelių, kurie siekia vos 50 eurų. Dažnai kaina priklauso nuo tarnavimo laiko tarpo, tad reikia įvertinti – kiek galite mokėti ir kiek apsimoka. Juk norisi kartą susitvarkius automobilį „širdį“ – daugiau apie ją net negalvoti.

Akumuliatoriaus matmenys

Galiausiai, gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau tikrai nėra, akumuliatoriaus matmenys lemia jo atitikimą konkrečiai transporto priemonei. Įdomiausia, kad pasitaiko atvejų, kai žmonės į lengvąsias transporto priemonės bando įmontuoti kitų priemonių, pavyzdžiui, traktorių, akumuliatorius. Pirmiausią jie netinka dydžiu, o paskui ir kitomis charakteristikomis, tad negadinkite mašinų montuodami tai, kas joms netinka.

Kiekvienas auto gamintojas yra pateikęs rekomendacijas dėl tinkamiausio akumuliatoriaus. Jos yra svarbiausios ir jomis reikia remtis.

Nr. 22/40