Kur pasivaikščioti? 5 pažintiniai takai

Dienos ilgėja, saulė iš po debesies šypsosi vis dažniau, po truputį sužydi augaliukai, krūmuose čiulba paukšteliai – gamta bunda. Todėl nenuostabu, kad iš savo guolių lendame ir mes – žmonės, kurie išsiilgę gryno oro bei ilgų pasivaikščiojimų gamtoje.

Jaučiate, kad kiek nusibodo įprasti pasivaikščiojimo maršrutai? Jei taip, siūlome susipažinti su 5 pažintiniais takais, kuriuose pasivaikščioti – vienas malonumas.

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas

Jiesios valstybinis kraštovaizdžio draustinis – tai teritorija, besidriekianti Kauno mieste ir Kauno rajone. Čia saugoma įstabaus grožio gamta, stebinanti žadą atimančiomis atodangomis, eroziniais šlaitais, retų rūšių gyvūnija ir augalija.

Draustinyje įrengtas ir pažintinis takas, kuris tęsiasi maždaug 2 km. Einant Jiesios pažintiniu taku atsiveria bent trys atodangos, Jiesios upės vingiai, šlaitai. Tikrai vertas dėmesio maršrutas!

Šilėnų pažintinis takas

Šilėnų pažintinis takas – tai 6 km ilgio maršrutas, esantis vos 15 km nuo Vilniaus, Neries regioniniame parke. Ko tikėtis iš šio maršruto? Žinoma, nuostabaus grožio kraštovaizdžio: miškingų kalvų, Neries slėnio panoramų, šaltinių, mitologinių akmenų. Taip pat ir daug šiuolaikiškų gražių stendų ir netikėtų dizaino sprendimų. Juk šis pažintinis takas atnaujintas visai neseniai!

Esame tikri, kad šis maršrutas patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams. Geru oru čia smagu ne tik pasivaikščioti, bet ir pasidaryti pikniką. Tad prieš leisdamiesi į žygį, nepamirškite užsukti į parduotuvę ir įsigyti užkandžių, kuriems siūlomos geriausios akcijos!

Aukštumalos pažintinis takas

Jus žavi pelkinis kraštovaizdis? Jei taip, siūlome pasivaikščioti Aukštumalos pažintiniame take, esančiame Nemuno deltos regioniniame parke. Iš medinių lentų suręstas takas veda į patį pelkės vidurį. Beveik 2 km ilgio kelio gale pastatytas ir apžvalgos bokštelis. Rekomenduojame į jį užkopti – išvysite nepaprasto grožio vaizdą, o jei pasiseks, pamatysite ir laukinių gyvūnų ar paukščių.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas

Tikriausiai pritarsite, kad Kuršių Nerija – bene gražiausias gamtos kampelis Lietuvoje. Jei viešėsite šioje magiškoje vietoje, nepatingėkite nukeliauti ir į Naglių gamtinio rezervato pažintinį taką. Mirusios kopos, smėlio „dykumos“, kvapą gniaužianti Kuršių marių panorama – patikėkite, čia atsiveriantys vaizdai tikrai neeiliniai. Kelio ilgis (pirmyn ir atgal) – 2,2 km.

Varnikų pažintinis takas

Trakų rajone besidriekiantis Varnikų pažintinis takas ypatingas tuo, kad leidžia lankytojui bet kokiu metų laiku nesušlapus kojų pasiekti ir apžiūrėti ne tik mišką, bet ir pelkę. Pamiškės pievos, įvairaus tipo miškingos teritorijos, pelkė su užaugančiais ežeriukais – paganyti akis tikrai yra ką.

Maršrutas – žiedinis bei tęsiasi net 4 km. Yra įrengtos poilsiavietės ir suoliukai prisėsti, todėl puikiai tiks šeimos savaitgaliui.

Nr. 24/21