Lietuvą siaubia dideli gaisrai – nuo Latvijos pusės su ugnimi kovoja Latvijos ugniagesiai

Lietuvai nebūdingi karščiai ir stiprus vėjas penktadienį kone vienu metu Lietuvoje įplieskė net keturis didžiulius gaisrus. Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, penktadienį Varėnos, Jurbarko, Trakų ir Joniškio rajonuose kilo didžiuliai miškų ir pievų gaisrai.

Ryte buvo gautas pranešimas, kad Trakų rajone, Gėjaus miške kilo gaisras – dega apie 5 hektarus miško. Ugniagesiams gaisrą pavyko lokalizuoti, jie ir toliau budi gaisravietėje baiminantis, kad neužsidengtų giluminiai durpių sluoksniai.

11 val. 38 min. buvo gautas dar vienas pranešimas apie didžiulį gaisrą. Joniškio rajone, Skaisgirio seniūnijoje, Alsių kaime atskirais židiniais maždaug 200 hektarų plote dega ražienos. Dėl stipraus vėjo ugnis sparčiai plinta link šalia esančio miško. Iš Latvijos pusės Latvijos ugniagesiai taip pat kovoja su šiuo gaisru.

13 val. 11 min. dar vienas gaisras kilo Varėnos rajone, Valkininkų seniūnijoje. Čia ugniagesiai ir miškininkai gesina gaisrą Kuršių kaime esančiame miške.

Beveik tuo pačiu metu, 13 val. 27 min., gautas kitas pranešimas apie gaisrą Jurbarko rajone, Šimkaičių seniūnijoje, Vadžiagirio kaime, kur dega maždaug hektaras miško. Ugniagesiams į pagalbą atskubėjo ir vietos gyventojai.

Dėl susidariusios grėsmingos situacijos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skubiai sustiprino gesinimo operacijų koordinavimo pajėgas.