Milžiniškos ugniagesių pajėgos Gudienoje gesino parduotuvę „Pasagėlė“ (foto, video)

Lapkričio 21 dienos naktį, 23 val. 2 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Žaslių g. 32 dega parduotuvė „Pasagėlė“. Pirmieji ugniagesiai gaisravietėje pasirodė po 5 min. nuo skambučio į BPC. Atvykus ugniagesiams parduotuvės stogas degė atvira liepsna, iš mansardoje įrengtos kirpyklos žmonės gelbėjo turtą. Pastatas netaisyklingos formos, 23×13 m dydžio, mūrinis, 1 aukšto, su mansarda, stogas dengtas šiferiu, perdanga medinė.

Nedelsiant buvo įvestas aukštesnis pavojaus lygis ir į pagalbą išsiųstos sustiprintos ugniagesių pajėgos. Viso gesinant gaisrą dalyvavo net 7 autocisternos iš Kaišiadorių, Žiežmarių, Žaslių, Kruonio ir Kauno bei operacijų vadovavimo skyriaus automobilis. Vandens padavimui buvo nutiestos 2 magistralinės linijos, liepsnos malšintos 4 B tipo ir 1 lafetiniu švirkštais. Viso gaisre dirbo net 23 ugniagesiai.

Gaisro metu nudegė ir buvo nuardytas stogas ir medinės konstrukcijos apie 400 m² plote, išdegė 4×4 m dydžio laiptinė. Norint patekti į laiptinę išlaužtos plastikinės durys, savininkams atvežus raktus atrakintos prekybos salės durys ir diskiniu pjūklu nupjautos apsauginės grotos. Išsaugota 1 aukšte esanti 140 m² ploto prekybos salė ir joje esantys maisto produktai. Nuo vandens atšoko prekybos salės 90 m² lubų gipsinės apdailos. Išgelbėtas 15×3 m maisto produktų sandėlys, norint į jį patekti išlaužtos metalinės durys ir nupjautos apsauginės grotos. Išgelbėtas 3 m atstumu esantis 12×10 m dydžio gyvenamasis namas ir ūkinės paskirties pastatas. Elektros ir dujų tiekimą atjungė ESO avarinės tarnybos darbuotojai.

Panašu, kad šiai Kaišiadorių PGT ugniagesių pamainai tikrai netenka „nuobodžiauti“ – visi didžiausi gaisrai įvyksta būtent per šios pamainos budėjimą. Paskutinė kartą šį ugniagesių gelbėtojų pamaina taip pat skubėjo į gaisrą Gudienos kaime, kur degė ūkinis pastatas.

Naujienos iš interneto