Minios kauniečių susirinko į policijos ir visuomenės šventę

Kaunas, mūsų laikinoji sostinė, dar mena nepriklausomos Lietuvos valstybės ir visų jos institucijų, tarp jų policijos, kūrimąsi.
Pridėkime rugsėjo 24-osios šilumą ir saulę, netikėtai švystelėjusią po gan žvarbokos savaitės ir turėsime visą puokštę komponentų, gautų dovanai, bet taip svarbių sėkmingai šventei.
Kolegos iš Kauno apskrities policijos tuo neapsiribojo, tad šiųmetė Policijos ir visuomenės šventė tapo tikrai išskirtinė.

Šventei toną davė senovinių automobilių paradas Rotušės aikštėje ir lenktynės maršrutu Kaunas–Garliava. Už šį reginį turėtume dėkoti Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ prezidentui Ramūnui Kardeliui su komanda – taip buvo paminėtos prieš 90 metų surengtos pirmosios Lietuvoje automobilių sporto varžybos, vykusios toje pačioje trasoje. Kaip ir reikėjo tikėtis, šiandien automobilius į startą išleido policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, šventės šeimininkas Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Kaip dera, lenktynėms pasibaigus, buvo išrinkti nugalėtojai. Apdovanoti buvo ne tik pirmųjų trijų prizinių vietų laimėtojai, bet ir seniausio automobilio – 1931 m. kabrioleto „Mercedes-Benz“ bei gražiausio automobilio „Volvo 1800“ savininkai, stilingiausias ekipažas, „Komunizmo svajonė“ GAZ 21, „Organizatorių simpatija“ VAZ 2101.

Angelų sargų dienai skirtos Mišios buvo aukojamos Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Į jas susirinko iš visos šalies atvykę policijos pareigūnai. Mišias aukojantieji dvasininkai linkėjo angelams sargams atsakingos tarnystės, ir supratimo, kad kiekvienas turime ir gėrio, ir blogio pradą, tad turėtume melsti Dievo pagalbos visada pasirinkti gėrį.

Po Mišių policijos pareigūnai (tarp jų buvo ir daugiausiai susirinkusiųjų į šventę simpatijų pelnantys Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro kinologai su augintiniais, ir Vilniaus policijos Patrulių raitasis būrys), lydimi Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinio pučiamųjų orkestro (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius), nužygiavo per Senamiestį link Kauno pilies.

Policijos ir visuomenės šventė Kaune Nuotr. Eugenijaus Onaičio

Čia dar kartą įsitikinome kolegų kauniečių gebėjimu maloniai nustebinti – aukštai ant stiebo plevėsavo didžiulė Lietuvos policijos vėliava.

Iškilmingą pareigūnų eiseną pasitiko Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, policijos generalinis komisaras L. Pernavas, šalies policijos įstaigų vadovai, svečiai iš Latvijos, Lenkijos ir Estijos, atstovavę Tarptautinės policijos asociaciją. Ir, žinoma, gausiai su šeimomis susirinkę kauniečiai.

Pirmiausia policijos pareigūnus šventės proga sveikino A. Butkevičius. „Visuomenės pasitikėjimas policija toks, kokio dar nėra buvę – net 75 proc., ir tai rodo, kad pareigūnai tapo atviresni visuomenei, o gyventojai geriau supranta sunkų kasdienį policijos darbą“, – kalbėjo premjeras. Jis taip pat kvietė Kauno žmones aktyviau tapti policijos rėmėjais – tik bendradarbiaudami galime pasiekti geriausių rezultatų, policijos vadovybei linkėjo sėkmingai tęsti reformą ir savo ruožtu garantavo, kad Vyriausybė tesės pažadus policijai.

Generalinis komisaras akcentavo, kad policija yra pasirengusi ginti, saugoti ir padėti, o šiuo metu stovi ant pokyčių slenksčio turėdama tikslą gyventojams teikti kuo geresnes paslaugas. L. Pernavas dėkojo kolegoms, atiduodantiems visas jėgas kovai su blogiu, jų šeimoms – už palaikymą, partneriams – už bendrą darbą, ir visiems linkėjo angelų sargų globos.

Šventės proga už gerą, pasiaukojamą darbą buvo padėkota visam būriui pareigūnų. Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas pagerbė pilietiškus visuomenės narius. Šie pavyzdžiai rodo, kokia svarbi pareigūnams piliečių pagalba. „Gėrio sergėtojo“ skulptūrėlė įteikta Jonavos policijos pagalbininkei Joanai Gudžiūnienei – už nuoširdų saugios kaimynystės kūrimą, Jonui Girdvilai – už pagalbą atskleidžiant žmogžudystę Kėdainių rajone, Onutei Petrauskaitei, operatyviai padėjusiai nustatyti nepilnamečių tvirkintoją, ir Pauliui Petkui, kuris, naudodamasis nuotraukomis internete, padėjo policijai identifikuoti chuliganą, apgadinusį keliolika automobilių.

Sugiedojus „Tautišką giesmę“, nuaidėjus Lietuvos šaulių sąjungos garbės sargybos salvėms – už tėvynę Lietuvą, už policiją ir už žuvusius pareigūnus, – prasidėjo įdomiausia šventės dalis.

Policijos ir visuomenės šventė Kaune Nuotr. Eugenijaus Onaičio

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, pasitelkusi pasieniečių sraigtasparnį, pademonstravo profesionalų teroristų užgrobto laivo šturmą.

Susirinkusieji susidomėję stebėjo Vilniaus policijos raitojo būrio pasirodymą, papildytą įdomiais vado Viktoro Čadovičiaus komentarais.

Policijos kinologus organizatoriai šįkart nukėlė beveik į šventės pabaigą, bet kauniečiai, ypač mažieji, kantriai laukė jų pasirodymo. Ir nenusivylė: šįkart kinologai pademonstravo ginkluoto nusikaltėlio, sprunkančio nuo pareigūnų automobiliu, sulaikymą. Jį papildė šiltas ir informatyvus patyrusios pareigūnės Audronės Verseckaitės pasakojimas.

Kantriausi šventės dalyviai buvo apdovanoti ekspresyviu Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto studentų pasirodymu.

Kadangi gamta šventės dalyvius apdovanojo nuostabia diena, tad susirinkusieji neskubėjo namo – apžiūrinėjo Lietuvos ir kitų šalių senus ir dabartinius policijos automobilius, lankėsi saugaus eismo klasėje, mobilioje vadavietėje, Kauno apskrities policijos, „Aro“, Lietuvos policijos mokyklos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos palapinėse, ragavo košės ir arbatos, segė prie drabužių, kuprinių ir kitų aksesuarų atšvaitus, fotografavosi su Amsiu, klausėsi mūsų orkestro ir jaunų atlikėjų Karolinos Juškaitės-Carol, Elvinos Milkauskaitės, Aurėjos Bartusevičiūtės ir grupės „Belkanto“ koncerto.

Šventės dvasią dar kurį laiką išsaugos pernai Policijos departamento parengta, o šiemet kolegių iš Kauno labai išradingai, su meile pristatyta Kauno rotušės lankytojams tarpukario nuotraukų paroda, nukelianti į tokią dar neseną mūsų policijos istoriją.

Eugenijaus Onaičio nuotr.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto