Mirė karalienė Elžbieta II

Šiandien, rugsėjo 8 dienos vakarą, Bakingamo rūmai pranešė, kad šios dienos popietę mirė karalienės Elžbieta II. Karalienė mirė būdama 96-ių metų, o sostą valdė jau daugiau nei 70 metų.

Karalienė Elžbieta II (Elizabeth Alexandra Mary Windsor) gimė 1926 m. balandžio 21 dieną. Sostą paveldėjo 1952 metų vasario 6 dieną, po savo tėvo, Karaliaus Jurgio VI, mirties. 2016 m. spalio 13 d. mirus Tailando karaliui Ramai IX, Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančiu valstybės vadovu pasaulyje.

Per jos valdymo laikotarpį pasikeitė penkiolika Didžiosios Britanijos ministrų pirmininkų. Ji buvo Edinburgo princo Filipo našlė, taip pat tiesioginio britų sosto paveldėtojo, Velso Princo Čarlzo motina.

Ji buvi ne tik Jungtinės Karalystės valdovė, valdančioji karalienė, bet taip pat buvo Antigvos ir Barbudos, Australijos, Bahamų, Belizo, Kanados, Grenados, Jamaikos, Naujosios Zelandijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Sent Kits ir Nevio,Sent Lusijos,Sent Vinsento ir Grenadinų, Tuvalu, Saliamono salų karalienė.

2006 m. spalio 16-18 dienomis Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II lankėsi Lietuvoje oficialaus vizito metu.

2015 m. rugsėjo 9 dieną karalienė Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančiu britų monarchu.

Dabar, po karalienės Elžbietos II mirties, jos vietą užims Velso princas Čarlzas (Charles Philip Arthur George) – vyriausias Elžbietos II ir Princo Filipo sūnus. Jis pirmasis eilėje į Jungtinės Karalystės ir 15 užjūrio teritorijų sostą. Škotijoje jis žinomas kaip Rotsėjaus hercogas, o Pietų Anglijoje – Kornvalio hercogas. Jis yra sosto įpėdinis nuo 1952 m.

Princas Čarlzas gimė 1948 m. lapkričio 14 dieną Bekingemo rūmuose kaip pirmas Jurgio VI anūkas. Jis mokėsi Čymo ir Gordonstouno mokyklose, Gylongo gramatikos mokykloje Australijoje. Gavęs menų bakalauro diplomą Kembridže tarnavo Britų laivyne 1971–1976 m.

1981 m. Princas Čarlzas susituokė su Diana Spencer. Su Princese Diana susilaukė dviejų sūnų – Princo Viljamo (gimęs 1982 m.) ir Princo Hario (gimęs 1984 m.). Pora išsiskyrė 1996 m. po daugelio paviešintų neištikimybės atvejų. Po metų Diana žuvo autoavarijoje Paryžiuje. 2005 m. vedė Kamilą Parker Bouls, kuri naudoja Kornvalio hercogienės titulą.

Princas Čarlzas turi įvairių socialinių ir humanitarinių interesų: 1976 m. jis įkūrė Princo fondą, yra daugelio labdaros organizacijų rėmėjas ar prezidentas. Jis keletą dešimtmečių remia ekologišką žemdirbystę, bando atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą. Jo pastangos gamtosaugoje buvo įvertintos daugybe apdovanojimų. Be to jis rūpinasi istorinių pastatų apsauga, yra žolininkystės ir alternatyvios medicinos propaguotojas.

Šiuo metu yra aukščiausiasis anglikonų bažnyčios gubernatorius.