Mokslo ir žinių dienos šventė Kaišiadorių rajono mokyklose: kada ir kur vyks?

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, rugsėjo 1-oji sutapo su poilsio diena, tad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad ugdymo proceso pradžia mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną. Taigi, mokyklos šiemet galės pasirinkti, ar mokslo metų pradžios šventė vyks pirmadienį, rugsėjo 2 dieną, ar sekmadienį, rugsėjo 1 dieną.

Pernai mokslo metų atidarymo šventė buvo nukelta į pirmadienį, tačiau mokyklos, suderinusios su savivaldybe ar kitais mokyklos savininkais, taip pat galėjo rinktis, kada rengti mokslo metų pradžios šventę.

Ugdymo procesą pradėjus šeštadienį ar sekmadienį, mokytojams taikomas apmokėjimas kaip poilsio dieną. Darbo kodeksas nustato, kad už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, darbuotojams mokama ne mažiau kaip dvigubai.

Kaišiadoriečiams.lt nusprendė pasidomėti, kada, kurią valandą ir kur Kaišiadorių rajono mokyklos planuoja švęsti Mokslo ir žinių dieną. Tad šiuo sąrašu dalinamės ir su savo skaitytojais.

Žiežmarių gimnazijoje mokslo metų šventė vyks rugsėjo 1 dieną (sekmadienį). 12 val. bus aukojamos Šv. mišios Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje. 13 val. 15 min. – šventė prie gimnazijos. 14 val. – klasės bendruomenės susitikimas su klasės auklėtoju. Nuo 14 val. 30 min. iki 16 val. – nepamokinė ugdomoji veikla.

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje šventė vyks rugsėjo 2 dieną. 8 val. 30 min. visi pageidaujantys galės dalyvauti Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje vyksiančiuose šventose mišiose, kurios skiriamos mokslo metų pradžiai. Mokinius ir jų tėvus prašoma rinktis 9 valandą Kaišiadorių savivaldybės aikštėje prie Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros, kur nuo Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros šventine rikiuote bus einama į gimnaziją, kurioje vyks įvadinės-šventinės pamokos.

Kruonio gimnazijoje Mokslo ir žinių diena taip pat vyks rugsėjo 2 dieną. 9 val. visi kviečiami į Šv. mišias Kruonio bažnyčioje, o mokslo metų atidarymo šventė vyks 9 val. 50 min. gimnazijos kieme.

Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijoje mokslo metai taip pat prasidės pirmadienį, rugsėjo 2 d. 10 val. bus aukojamos Šv. mišios Rumšiškių arkangelo Mykolo bažnyčioje. 11 val. šventė prasidės Rumšiškių kultūros centro salėje. 12 val. – pirmoji pamoka.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje šventė išskirstyta į dvi dienas. Rugsėjo 1 d. 12 val. vyks Šv. mišios Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje. Rugsėjo 2 dieną 9 val. Kaišiadorių kultūros centre iškilminga mokslo metų atidarymo pradžia vyks 1 – 4 klasių mokiniams, besimokantiems Gedimino g. 38  ir  1 e, 3 a, 4 a klasių mokiniams, besimokantiems Paukštininkų g. 5. 10 val. 15 min. – priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1 – 4 klasių mokiniams, besimokantiems  Girelės g. 41, šventė vyks aikštėje prie mokyklos. 11 val. – 5 – 8 klasių mokiniams, besimokantiems Paukštininkų g. 5, šventė vyks aikštėje prie mokyklos. Po iškilmingo renginio vyks pirmoji šventinė priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogų ir 5 – 8 klasių vadovų pamoka.

Palomenės pagrindinėje mokykloje Mokslo ir žinių dienos šventė vyks rugsėjo 2 dieną 9 val.

Žaslių pagrindinės mokyklos bei lopšelio – darželio „Žaliasis klevelis“ vaikai, tėvai ir mokytojai rugsėjo 2 d. 9 val. kviečiami į Šv. mišias Žaslių Šv. Jurgio bažnyčioje, po kurių, 10 val., šventė tęsis mokyklos kieme.

Kaišiadorių Šventosios Faustinos mokykloje Mokslo ir žinių šventė taip pat vyks rugsėjo 2 dieną 10 val. pačioje mokykloje.

Rugsėjo 2 dieną 10 val. į šventę visus mokinius, tėvelius, mokytojus ir darbuotojus taip pat kviečia į Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bendruomenė.

Paparčių mokykla – daugiafunkcis centras, kaip ir daugelis, į mokslo metų pradžios šventę taip pat visus kviečia rugsėjo 2 d. 10 val. Šventė vyks MDC kieme.

Gudienos mokykla – darželis „Rugelis“ Mokslo ir žinių dienos šventę pradės rugsėjo 2 d. 9 val. ryto, o Žiežmarių mokykla – darželis „Vaikystės dvaras“ – 10 val.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto