Namų prabangos kūrimas: nepastebimi, tačiau labai svarbūs akcentai

Krištolo sietynas, aksominė sofa, antikvarinis kilimas ar moderniausios technologijos – su kuo gi jums siejasi namų prabanga?

Jeigu jūsų prioritetas – prašmatnumu dvelkiantys namai ir tam jau planuojate biudžetą, neskubėkite. Jums nebūtina žvalgytis ekstravagantiškų baldų ar ne vieną tūkstantį kainuojančio meno kūrinio – prabangos sąvoką galime suprasti ne tik tiesiogiai kaip materialinių patogumų gausą. Tai gali būti ir subtilus savos erdvės estetinis pajautimas, ir ramybė, kurios sugrįžę namo taip trokštame. Tad galbūt prabanga slypi net ne balduose ir interjero detalėse?

Šiame straipsnyje atskleisime, kas iš tiesų namuose kuria prabangią atmosferą ir kaip galite ją pasikviesti į savo gyvenamąją erdvę.

Kokybė

Be abejo, vienas iš pagrindinių prabangos namuose rodiklių yra aukštos kokybės medžiagos. Jeigu šiuo metu planuojate savo namų įrengimą ar atnaujinimo darbus, būtinai apsvarstykite porceliano, blizgančio marmuro plyteles ar kietmedžio grindis savo gyvenamosioms erdvėms. Taip pat tokios medžiagos kaip oda, šilkas gali pakylėti jūsų namų interjerą į kitą lygmenį – juk tai visiška klasika. Kokybiškų medžiagų, nepavaldžių nei laikui, nei tendencijoms, pasirinkimas leis mėgautis prabanga, kuri džiugins daugybę metų. Rinktis ilgaamžiškumą reiškia ne tik rinktis kokybiškas apdailos medžiagas, bet ir meistriškai pagamintus baldus ir prabangius audinius, kurie jūsų interjerui suteiks rafinuotumo. 

Jūsų namų kvapas

Kuo gi kvepia jūsų namai – prabangiais rytietiškais smilkalais, kvapniomis žvakėmis, o gal apie kvapą nė nesusimąstėte? Visgi svarbu suprasti, kad kvapai prisideda prie mūsų savijautos: štai citrusinių vaisių aromatas sužadina energiją, o levandų kvapas ar medvilnės žiedai gali nuraminti, sukurti švaros pojūtį. Kalbant apie namų kvapą, būtina paminėti keletą taisyklių, kurių turėtumėte laikytis kurdami prabangos įspūdį namuose. 

Pirmiausia, venkite pigių parafino žvakių ir sintetinių kvapų – net ir vonios kambaryje stenkitės nenaudoti purškiamų oro gaiviklių, kadangi jie ne tik pasižymi įkyriu kvapu, bet ir prasta sudėtimi. Verčiau įsigykite stiklinį buteliuką su purkštuku ir jame sukurkite savo oro gaiviklį vandens pagrindu įlašinę mėgstamo eterinio aliejaus, pavyzdžiui, greipfrutų ar bergamotės. Žinoma, reguliariai vėdinkite namus, kad juose neatsirastų nemalonių kvapų. Na, o norėdami nuolat išlaikyti prabangų kvapą savo erdvėse įsigykite jums malonaus aromato difuzorių, kuris taip pat pasitarnaus kaip prabangi interjero detalė. Elegantiškus kvapus namams atraskite FORMADORE el. parduotuvėje – čia siūlomi aukščiausios kokybės namų kvapai didelėse talpose, kurie išlieka net iki 6 mėnesių.

Erdvės pojūtis

Kuriant prabangos jausmą namuose taip pat svarbu atkreipti dėmesį į patogumą ir funkcionalumą. Galima pastebėti, kad prabangiuose interjeruose dažnai vyrauja prie sienų montuojami baldai, kurie padeda sutaupyti vietos, o masyvūs baldai tampa dėmesio centru. Stenkitės neperkrauti savo erdvės nereikalingais daiktais ir dekoracijomis – jei norite padekoruoti tuščią erdvę kambaryje, verčiau įsigykite didesnį kambarinį augalą keramikiniame vazone, kuris suteiks ramybės pojūtį. 

Apšvietimas

Apšvietimas yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris gali padidinti erdvę ir sukurti prabangią atmosferą. Nedvejodami įrenkite šviesos reguliatorių, akcentinį apšvietimą ir pakabinamus šviestuvus, kad sukurtumėte norimą atmosferą – pavyzdžiui, romantiškam vakarui užteks tik akcentinio apšvietimo, kuris pabrėš tam tikras namų dizaino detales. 

Be abejo, natūrali šviesa taip pat turėtų būti vertinama siekiant namams suteikti atvirumo ir erdvės pojūtį, todėl maksimaliai padidinkite natūralios šviesos šaltinius ir protingai pasirinkite užuolaidas, kad neblokuotumėte dienos šviesos.

Kurkite savo namų prabangą

Galima drąsiai teigti, kad prabanga yra ne tik estetika ir brangios interjero detalės – kartu tai lengvumo, komforto ir rafinuotumo jausmas. Atkreipkite dėmesį, kas jūsų namuose malšina šį pojūtį ir iš naujo, per atnaujinimo darbus ar kerinčius namų kvapus,  atraskite eleganciją, kurios taip trokštate.

Nr. 24/37