Nugriaudėjo keturi sprogimai, kuriems panaudota apie 4 kg sprogstamosios medžiagos (video)

Birželio 9 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centru, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” pareigūnus, organizavo intensyvius praktinius mokymus, kurie skirti kovos su terorizmu gebėjimams stiprinti ir atsakingų pareigūnų kvalifikacijai kelti.

„Mūsų tikslas – visuomenės saugumas, todėl siekiame, kad pareigūnai žinotų kaip veikti įvykus teroro aktui, o svarbiausia gebėtų lauku užkirsti jam kelią. Šiais mokymais siekėme pareigūnams sudaryti sąlygas dirbti maksimaliai priartintoje prie realybės įvykio vietoje, kur jie galėtų pritaikyti turimas žinias vykdant įvykio vietos apžiūrą, renkant įkalčius, keliant galimas įvykio versijas”, – sakė mokymus stebėjęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Mokymų situacijos buvo maksimaliai prigretintos prie realybės – nugriaudėjus 4 sprogimams į įvykio vietą atvyko trys pareigūnų grupės, kurios pasitelkdamos žinias ir gebėjimus turėjo atlikti įvykio vietos apžiūrą, surinkti įkalčius, nustatyti įvykio aplinkybes ir kt. Mokymams panaudota apie 4 kg. sprogstamosios medžiagos, o juose dalyvavo dešimtys pareigūnų iš visos Lietuvos.

„Pasaulinės tendencijos ir terorizmo keliamos grėsmės skatina mus nuolat tobulėti ir būti vienu žingsniu priekyje. Pareigūnai privalo būti proaktyvūs, o tai reikalauja nuolatinės ir nuoseklios parengties ir pasiruošimo. Šie mokymai – unikali galimybė Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnams tobulinti turimas žinias kovoje su terorizmo keliamomis grėsmėmis”, – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Mokymus taip pat stebėjo Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas bei Ministro Pirmininko patarėjas Raimondas Bakšys.

 

 

 

Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija

 

 

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto