Nuo birželio 1 d. mokytis mišriuoju būdu į Žiežmarių gimnaziją grįžta viena klasė

Vyriausybei priėmus nutarimą, jog nuo gegužės 10 d. į klases gali grįžti mokytis 5–11 klasių mokiniai ir mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriuoju būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, Kaišiadorių rajono ugdymo įstaigose vyko mokinių, jų tėvų ir mokytojų apklausa.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje nesutiko grįžti mokytis mišriuoju būdu 90 proc., Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijoje – 62 proc., Palomenės pagrindinėje mokykloje – 69 proc., Kruonio gimnazijoje – 82 proc., Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje – 93,8 proc., Žaslių pagrindinėje mokykloje – 85 proc. apklaustųjų. Šiose ugdymo įstaigose 5–11 klasių mokiniams mokymas iki mokslo metų pabaigos ir toliau bus vykdomas nuotoliniu būdu.

Žiežmarių gimnazijoje atlikus pirmąją apklausą, grįžti mokytis mišriuoju būdu nesutiko 75 proc. apklaustųjų, tačiau, atlikus papildomą apklausą, nuo 2021 m. birželio 1 d. Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos 7b klasė į gimnaziją grįžta mokytis mišriuoju būdu. Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijoje bus vykdomas pagal pagrindinio ugdymo programą ugdomų 7b klasės mokinių ir mokykloje kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanoriškas profilaktinis savikontrolės tyrimas greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais.

Gegužės 20 d. vykusiame švietimo įstaigų vadovų pasitarime Savivaldybė išreiškė labai nuoširdų rūpestį mokinių savijauta ir pakartotinai siūlo mokykloms atlikti tėvų apklausą, dar kartą įvertinti, ar tikrai nėra galimybės mokiniams ar jų daliai sugrįžti į kasdienį ugdymo procesą. Mokinių tikrinimas dėl ligos nuolat paprastėja, testuoti greitaisiais antigeno testais yra nesudėtinga, vaikams tai nekelia jokio streso. Mokymosi, emociniai, socialiniai praradimai mokiniams, ypatingai iš socialiai jautrių šeimų, gali turėti įtakos jų ateičiai. Grįžimas bent kelioms savaitėms mokiniams leis pasijusti stabiliau ir sudarys galimybę gauti pagalbą, kuri buvo sudėtingiau pasiekiama nuotoliniu būdu.