Nuteistasis išangėje slėpė tris mobiliuosius telefonus

2016-08-26 d. tikrinant kriminalinės žvalgybos informaciją, apie 11 val. po įvykusio pasimatymo, buvo atliktas nuteistojo D.S. asmens patikrinimas metalo detektoriumi.

Tikrinimo metu metalo detektorius reagavo nuteistojo D.S. sėdmenų sritį. Nuteistasis buvo informuotas, kad įtariama, jog jis galimai išeinamoje angoje turi draudžiamų daiktų, todėl vadovaujantis Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukcijos 146 punktu buvo priimtas nutarimas atlikti jo kūno ertmių apžiūrą.

Nuteistasis D.S., kad jo kūno ertmes apžiūrėtų gydytojas, kategoriškai atsisakė. Dėl to, nuteistasis D.S. buvo sulaikytas ir patalpintas į laikino sulaikymo kamerą, kur buvo vykdomas jo nuolatinis stebėjimas.

Apie 14 val. po kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūno pokalbio nuteistasis D. S. išsitraukė iš išeinamos angos paketą (prezervatyvą kurio viduje buvo du mobilieji telefonai) ir jį pateikė pareigūnui.

Kriminalinės žvalgybos pareigūnai turėjo duomenų, jog nuteistasis pateikė ne visus draudžiamus daiktus, todėl nuteistajam buvo dar kartą pareikalauta jam pačiam likusį turinį išeinamoje angoje ir atlikti gydytojui jo kūno ertmių apžiūrą arba rinktis kitą patikrinimo būdą t.y. vykti į sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti rentgeno aparatu arba išsituštinti. Taip daryti nuteistasis kategoriškai atsisakė, teigdamas, jog visą turinį atidavė pareigūnams. Todėl vėl buvo priimtas sprendimas laikyti nuteistąjį laikino sulaikymo kameroje ir vykdyti jo nuolatinį stebėjimą.

Stebėjimo metu po ilgo kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūno įkalbinėjimo, nuteistasis D. S. išsitraukė iš išeinamosios angos dar vieną mobilaus ryšio telefoną ir sutiko su kūno ertmių apžiūra.

Iš viso po ilgalaikio pasimatymo su piliete J. S. nuteistasis D. S. į pataisos namus bandė įsinešti 3 mobiliojo ryšio telefonus.