Pagalvok prieš išgerdamas: žinok apie poveikį, tradicijas, kultūras

Siekiant supažindinti visuomenę su alkoholio vartojimo tradicijomis ir žala, Grundtvig programos mokymosi partnerysčių projekto „Pagalvok prieš išgerdamas: žinok apie poveikį, tradicijas, kultūras” metu Lietuvos liaudies buities muziejus kartu su partneriais (Švedija, Italija, Turkija ir Rumunija) parengė šia tema parodą. Šioje stendinėje parodoje glaustai pristatomi tradiciniai lietuvių alkoholiniai gėrimai: midus, alus, degtinė, blaivybės judėjimo fenomenas Lietuvoje bei kelių Europos šalių – Italijos, Švedijos, Rumunijos bei Turkijos – alkoholio vartojimo tendencijos. Taip pat pateikiama vaizdinė informacija apie alkoholio politikos aspektus ir piknaudžiavimo alkoholiu sukeliamas pasekmes. Parodą parengė projekto koordinatorė – vyresn. muziejininkė Aistė Lazauskienė, Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė, Architektūros skyriaus vedėjas Ruslanas Aranauskas ir vyresn. muziejininkė Inga Levickaitė-Vaškevičienė.

Didelio susidomėjimo paroda sulaukė Kauno technikos kolegijoje (vasario-balandžio mėn.) ir Rumšiškių kultūros centre (gegužės mėn.). Ją jau aplankė keli šimtai žmonių. Planuojama parodą pristatyti kitose institucijose ar įstaigose. Šiuo metu paroda eksponuojama kasdien nuo 10 val. iki 18 val. Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje, gyvenamajame prekybiniame name, atkeltame iš Šiaulėnų. Kviečiame apsilankyti!

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

mokymosi visa gyvenima programa