Palomenės vaikų dienos centro vaikus nuo blogos nuotaikos gelbsti vasaros prisiminimai

Darganotas oras, šlapdribos, beveik visą parą trunkanti tamsa, COVID-19 pandemija ir draudimas eiti iš namų – tai turbūt blogiausias derinys šventinei nuotaikai kurti. Tačiau Palomenės vaikų dienos centro vaikus nuo blogos nuotaikos gelbsti vasaros prisiminimai.

Nors, kaip tikina Palomenės vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Lina Kazakevičiūtė, dėl karantino ir įvairių apribojimų, nuotolinio bendravimo pagalba pavyko įgyvendinti tik apie ketvirtadalį visų planų ir idėjų, bet surengti kelių dienų stovyklą prie jūros visgi pavyko. Kartu su savanoriais iš Smiltynės jachtklubo vaikai leido laiką prie jūros, apsilankė Nidoje, Raganų kalne, vakarais žiūrėjo filmus ir rengė šokių vakarus.

„Nors kelionė prie jūros buvo ilga ir varginanti, linksmybės ten numalšino visą nuovargį“ – prisimena viena iš stovyklautojų Greta. O Kajui ir Adui patiko statyti smėlio pilis, maudytis, vaikščioti pušyno takais. Kitiems vaikams įsiminė kelionė į Nidą, didžiulės kopos ir apsilankymas Raganų kalne, su visomis bauginančiomis ir įtraukiančiomis istorijomis.

Stovykla baigėsi, bet šiltų dienų prie jūros prisiminimai šildo dar ir dabar. Laukiame kitos vasaros, kuri, viliamės, bus ramesnė, saugesnė ir dar įdomesnė. Palomenės vaikų dienos centras finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Rūta Kanclerytė