PAPILDYTA. Antradienio rytą ŽŪB „Nematekas“ kilo gaisras

Gegužės 28 dienos rytą, 6 val. 39 min., specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškių seniūnijoje, Dovainonių kaime, Rusonių gatvėje, ŽŪB „Nematekas“ užsidegė kepimo krosnis. Į gaisro vietą buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos, informacija apie įvykį perduota policijos pareigūnams bei medikams.

Viso į gaisravietę buvo išsiųstos net septynios autocisternos ir ugniagesių komandos iš Kaišiadorių, Gudienos, Kruonio, Žiežmarių, Rumšiškių ir Kauno 3-ios bei 4-ios komandų.

Atvykus ugniagesiams ŽŪB „Nematekas“ patalpoje, metaliniame 10 metrų ilgio ir 60 cm pločio lovyje, degė aliejus, buvo uždūmintos patalpos. Pats pastatas 60×70 metrų dydžio, metalinių konstrukcijų, sienos „Sandwich“ plokščių.

Gaisro metu aprūko pastato sienų vidus. Aliejus užgesintas, teigiamo slėgio ventiliatoriumi  išvėdintos patalpos.

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad tai jau ne pirmas gaisras šioje įmonėje.

Praėjusių metų lapkričio 25 dieną, 15 val. 47 min., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškių seniūnijoje, Dovainonių kaime, Rusonių gatvėje, įmonėje „Nematekas“ užsidegė kepimo linija, rūksta dūmai iš krosnies, galimai dega aliejus.

Tą kartą į įvykio vietą taip buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stočiai. Viso į gaisravietę buvo išsiųstos net septynios ugniagesių autocisternos.

16 val. 1 min. atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams atviros liepsnos iš pastato nebuvo. Pats pastatas sukonstruotas iš surenkamų skydų, vieno aukšto. Buvo uždūmintos 24×6 m dydžio gamybinės patalpos. Ugniagesiams diskiniu pjūklų teko sienoje išpjauti nišą, kad būtų galima patekti į pastato vidų. Atlikus žvalgybą buvo rastas gaisro židinys – atvira liepsna degė 7 metrų ilgio gruzdintuvėje 400 litrų aliejaus talpa.

Dar iki atvykstant ugniagesiams darbuotojai patys bandė užgesinti gaisrą panaudodami aštuonis 5 litrų talpos gesintuvus.

Tuomet gaisro metu aprūko cecho patalpos ir apdegė gruzdintuvė. Užgesinus gaisrą dūmų ventiliatoriumi buvo išvėdintos patalpos. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežamas iš už 400 m esančio dirbtinio vandens šaltinio. Laimei, gaisro metu asmenys nenukentė.