PAPILDYTA. Sekmadienio naktį Kaišiadoryse sudegė namas: nukentėjusieji prašo pagalbos (foto)

Birželio 23 dieną, 1 val. 49 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Vytauto Didžiojo gatvėje dega gyvenamasis namas.

Atvykus ugniagesiams namas jau degė atvira liepsna. Kaip Kaišiadoriečiams.lt informavo nuo gaisro nukentėjusiųjų giminaitė, šeimininkai tą naktį buvo išvykę, o jiems patiems apie nelaimę pranešė kaimynė. Atvykus šeimininkams ugniagesiai namą jau buvo bebaigiantys gesinti. Pilnai gaisrą pavyko užgesinti tik apie 4 val. ryto. Viso gaisravietėje dirbo 3 ugniagesių komandos.

Pasak nukentėjusiųjų, kitos dienos rytą atvykus pasiimi daiktų, šeimininkai vėl užuodė degėsių smarvę, lyg kažkas dar degtų ir pamatė, kad vėl pradėjo rūkti dūmai. Pakartotinai buvo iškviesti ugniagesiai.

„Ko nesupylė vandeniu pirmą kartą, supylė antrą. Iš namų nieko neliko, nei daiktų, nei baldų, nieko, kas nesudegė. Viskas sulieta vandeniu. Šeima su vaiku liko be nieko. Jiems reikalinga bet kokia pagalba. Šiuo metu kaip tik reikia pagalbos ardant stogą ir apsaugant tai, kas liko iš namų“ – susisiekusi su mūsų portalu rašė nukentėjusiųjų giminaitė ir perdavė nukentėjusios šeimos sąskaitą bei telefono numerį:

Lina Markevičienė LT46 4010 0405 0042 7113, pavedimo paskirtis: parama nukentėjus nuo gaisro (tel. pasiteiravimui +370 678 54733).

Pagal ugniagesių gelbėtojų suvestinę, tą naktį buvo gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega vieno aukšto namo stogas. Kitoje namo pusėje yra žmonių. Nedelsiant informacija buvo perduota ir medikų ekipažams.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams atvira liepsna degė trijų butų namas. Nedelsiant ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos aparatais pradėjo darbą. Buvo atjungta elektra. Į lauką išneštas dujų balionas.

Ugniagesiams į pagalbą taip pat buvo išsiųsta Žiežmarių ugniagesių komanda.

Pats namas trijų butų, vieno aukšto su mansarda, 20×15 m dydžio, rąstinis-mūrinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu.

Gaisro metu išdegė mansardoje esantys kambariai 80 m² plote, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai. Nudegė 200 m² stogo, nuardyta 30 m² stogo, išdegė 4 m² medinės perdangos. Sulieta vandeniu pirmo aukšto patalpos, namų apyvokos daiktai, aprūko sienos.

Namas priklauso 3 savininkams. Viename iš butų buvo dūmų detektorius, kituose – nustatinėjama. Gaisro gesinimui buvo nutiesta 60 m magistralinė linija nuo gaisrinio hidranto.

Tą pačią dieną, 14 val. 6 min., vėl buvo gautas pranešimas, kad dega namas, kuris degė vakar.

Atvykus ugniagesiams buvusioje gaisravietėje vyko garavimas, smilko stogo perdangos ir sienų konstrukcijų likučiai.

Naudojant „B“ tipo švirkštą ir 6 m³ vandens papildomai perlieti ir perkasti buvę gaisro židiniai. Papildomai patikrai buvo panaudotas ir termovizorius.