Parengta Rumšiškių gimnazijos pastato rekonstrukcijos galimybių studija

Kaišiadorių rajono Rumšiškių miestelis gali pasigirti ne tik Kauno mariomis, Lietuvos liaudies buities muziejumi, bet ir sparčia plėtra. Šį gamtos apsuptą kraštą pamilo tiek vietos gyventojai, tiek ir naujakuriai iš Kauno. Šiuo metu miestelyje gyvena jau apie 1900 gyventojų, o visoje seniūnijoje apie 4200 gyventojų. Krašto plėtra nulėmė Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos plėtros poreikį. Neseniai žengtas pirmasis ir parengta Kaišiadorių rajono Antano Baranausko gimnazijos rekonstravimo galimybių studija.

„Rumšiškių miestelis yra sparčiai besivystantis ir augantis krašto perlas. Norint užtikrinti tolesnį krašto vystymąsi yra būtina vietos gyventojams bei būsimiems naujakuriams sudaryti sąlygas lankyti vietos gimnaziją. Kadangi esamas pastatas yra  pernelyg mažas, būtina jau šiandien svarstyti apie gimnazijos pastato plėtrą. Šiam tikslui parengta galimybių studija“,- teigia Kaišiadorių rajono meras  Vytenis Tomkus.

Studijoje dėmesys bendruomenės poreikiams

Gimnazijos rekonstrukcijos galimybių studiją parengė žinomos Kaišiadorių krašto įmonės UAB „AV projektavimo studija“ architektai Vidas ir Aistis Stalaučinskai. Patyrę architektai jau yra rengę ne vieną panašaus pobūdžio projektą.

„Rengdami studiją, didžiausią dėmesį skyrėme bendruomenės poreikiams, sklypui ir esamai gimnazijos struktūrai“,- teigia architektas Aistis Stalaučinskas.

Pasak gimnazijos direktoriaus Artūro Čepulio, per pastaruosius trejus metus gimnazijos mokinių skaičiaus išaugo daugiau nei šimtu mokinių. Toks spartus mokinių skaičiaus augimas verčia mąstyti apie gimnazijos priestato statybą, kuri leistų užtikrinti visuomenės poreikius ir aukštą ugdymo paslaugų kokybę.

Sprendimus priims rajono valdžia

Primename, kad parengta Antano Baranausko gimnazijos rekonstrukcijos galimybių studija yra tik pirmasis žingsnis ilgoje kelionėje. Sprendimus dėl ugdymo įstaigos plėtros ateityje turės priimti Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba, o projektiniai siūlymai aptariami su bendruomene ir architektūros specialistais.