Patarimai, kaip išrinkti dovaną seneliams

Gražiausios metų šventės paskatina trumpam sustoti ir daugiau dėmesio paskirti šeimos nariams, o ypač – seneliams. Nors jiems geriausiomis dovanomis dažniausiai tampa laikas, praleistas kartu, Kalėdų proga norisi juos pradžiuginti ir naudingais pirkiniais. Tikėtina, kad seneliai per gyvenimą sukaupė daugybę vertingų daiktų, todėl dovanų paieškos gali būti pakankamai sudėtingos, tačiau jei atsižvelgsite į kelis pagrindinius patarimus, lengvai atrasite jiems tiksiančią idėją.

Pasirūpinkite gera jų savijauta

Nors kai kurie seneliai gali pasigirti pavydėtinai gera sveikata, tai nereiškia, kad papildomai nereikėtų jos pastiprinti. Jei manote, kad jiems reikėtų dažniau sustoti, pailsėti ir atsipalaiduoti, paieškokite dovanų, kurios padėtų tai padaryti. Pavyzdžiui, seneliams turėtų tikti masažinės vonelės, tam tikroms kūno vietoms skirti masažuokliai, o galbūt – netgi masažiniai krėslai. Sveikatos pastiprinimui taip pat tinka vitaminai ir maisto papildai, tačiau papildomai pravartu išsiaiškinti, kokius preparatus šiuo metu seneliai jau naudoja. Tuo tarpu sveikatos stebėjimui pravers kraujospūdžio matuokliai ar pulsoksimetrai – išsiaiškinkite, ar seneliai juos jau yra įsigiję.

Užtikrinkite patogesnę buitį

Kalėdinės dovanos seneliams gali būti susijusios ir su patogesne jų kasdienybe. Tikrai ne visi iš jų yra apsirūpinę šiuolaikiškais įrenginiais, kurie gali gerokai paspartinti daugelį buities darbų. Pavyzdžiui, indaplovės suteiks galimybę išvengti varginančio indų plovimo, robotai siurbliai pasirūpins grindų švara, o kavos aparatai leis degustuoti vis naujus gėrimus. Tiesa, prieš perkant tokius prietaisus, reikėtų įsitikinti, ar seneliams pavyks perprasti jų naudojimo subtilybes. Pirmaisiais kartais tikrai gali prireikti Jūsų pagalbos, tačiau vėliau jiems turėtų pavykti su nauja įranga susitvarkyti patiems.

Padėkite atnaujinti namų aplinką

Daugelis senelių tikrai yra patenkinti savo namų aplinka ir apie pokyčius net negalvoja – tokiais atvejais ir Jums nereikėtų imtis atnaujinimo projektų, net ir tuomet, jei skoniai ne visai sutampa. Visgi, kiek kitokia situacija bus tuomet, jei matote, kad tam tikri baldai jau atitarnavo savo laikotarpį, o seneliai kalba apie būsimus pirkinius iš sekančios pensijos – tuomet Jūsų dovanos tikrai bus maloniai sutiktos. O jei seneliai skundžiasi suprastėjusia miego kokybe, vertėtų apžiūrėti jų čiužinį: dabar prekyboje galima rasti netgi tokių, kurie padeda sumažinti kamuojančius skausmus ir užtikrina dar malonesnį poilsį.

Nustebinkite naujomis technologijomis

Jei manote, kad Jūsų seneliams netrūksta šiuolaikiškumo, galite jiems padovanoti naujausiomis technologijomis paremtus įrenginius, kurie užtikrins dar įdomesnę jų kasdienybę. Daugiau įtraukiančio turinio transliuojantys SMART televizoriai, interneto platybes pasiekti leidžiantys planšetiniai kompiuteriai, namų aplinką puošiantys skaitmeniniai nuotraukų rėmeliai – tai tik keletas tokių variantų. Tačiau nesuklysime pasakydami, kad daugelį senjorų labiausiai pradžiugintų mobilieji telefonai, kurie suteiks galimybę jiems dar patogiau bendrauti su visais giminaičiais ir bičiuliais. Tiesa, rinkdami tinkamiausią prietaisą, turėtumėte atsižvelgti į jų santykį su naujomis technologijomis: jei vieniems seneliams reikės kuo paprastesnio mobiliojo, kitiems gali prireikti pakankamai funkcionalių išmanių modelių.

Paskatinkite užsiimti mėgstama veikla

Tikėtina, kad seneliai vis dar turi savo pomėgių, kuriuos stengiasi puoselėti – Jūsų dovanos gali paskatinti tai padaryti. Pavyzdžiui, gaminti mėgstančiai močiutei gali praversti nauji prietaisai ar netgi įrankiai, o žvejoti nenustojančiam seneliui tikrai pravers žūklės prekės. Atsižvelgę į jų hobius, panašių idėjų sugalvosite ir daugiau – tikriausiai net nereikia sakyti, kad tokios dovanos bus sutiktos itin džiugiai.

Tarp visų šių idėjų turėtumėte surasti bent kelias, kurios būtų aktualios Jūsų seneliams. Jei visgi variantų norisi dar daugiau, jų rasite spustelėję ant šios nuorodos: https://kaledos.lt/katalogas/16/visai-seimai/cat24.

Nr. 22/59