Per Pravieniškių pataisos namų tvorą skrieja ne tik telefonai, bet ir metalo pjūkliukai

2022 m. sausio 18 d. vakare Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnai perėmė draudžiamos zonos teritoriją permestus lipnia juosta apvyniotus septynis paketus. Juose aptiktas ir įprastas tokiems neleistiniems siuntiniams turinys – mobilieji įrenginiai, ir rečiau aptinkamų įrankių ­– pjūkliukų metalui pjauti.

Išardę ir išpakavę permestus paketus, pataisos įstaigos pareigūnai juose aptiko įvairiausių pavadinimų mobiliojo ryšio telefonų – „Sony“, Honor“, „Iphone“, „ Redmi“, „Blackview“, „JJA“, „Samsung“, „Huawei“. Iš viso – 21 telefonas. Nuteistiesiems buvo skirtos ir 37 SIM kortelės „Labas“, 7 SIM kortelės „Ežys“, Interneto modemas „ZTE“, 4 USB Wifi adapteriai, laisvų rankų įranga, USB atmintinė „Sandisk“,  įkrovimo blokeliai, įkrovimo laidai. Taip pat „siuntinyje“ buvo įpakuoti du pjūkliukai metalui pjauti.

Dėl metalo pjūkliukų panaudojimo jau buvo iškilę faktų, kai nuteistieji juos naudoja išpjaudami apsaugines metalo grotas bandymams pabėgti iš pataisos namų. Tačiau pareigūnai pasakoja ir apie kitus metalo pjūkliukų panaudojimo būdus. Pasirodo, nuteistieji įsigudrina su jais sugadinti langų paketus ar perpjauti metalo konstrukcijas tam, kad galėtų nepastebėti išeiti iš patalpų ir pasiimtų jiems per tvorą permetamus draudžiamus daiktus.

Šį kartą atskrieję septyni paketai su draudžiamais daiktais nuteistųjų nepasiekė. Vis dėlto pataisos namai panašiais siuntiniais, permetamais per įstaigų tvoras, atakuojami dažnai. Marijampolės pataisos namų muziejuje netgi sukaupta draudžiamų daiktų permetimui pritaikytų įrenginių kolekcija. Anksčiau įrenginiai buvo padaromi iš dujų balionų. Jais tarsi patrankomis apšaudydavo laisvės atėmimo įstaigų perimetrus. Kadangi už tokius „šaudymus“ gresia baudžiamoji atsakomybė, dabar permetėjai naudoja vis kitas technologijas. Būta bandymų draudžiamus paketus į pataisos namus perskraidinti ir su bepilotėmis skraidyklėmis. Pareigūnų perimti dronai, kaip ir dujų balionų patrankos, yra tapę pataisos namų muziejaus eksponatais.