Pilietiškų vairuotojų dėka sulaikytas agresyvus „kelių gaidelis“ (video)

Vairuotojas, nepaklusęs teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustabdyti vairuojamą transporto priemonę bei kėlęs pavojų kitiems eismo dalyviams, atsidūrė areštinėje.

Spalio 13 d. apie 8 val. 20 min. Vilniuje, Savanorių pr., eismo dalyviai pastebėjo žiedinės sankryžos link pavojingai manevruojantį automobilį „Seat“, kurio vairuotojas sukėlė įtarmų, jog gali būti neblaivus.

Ši informacija iš Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus budėtojų nedelsiant perduota arčiausiai buvusiems policijos ekipažams. Apie 8 val. 20 min. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai pastebėjo Geležinio Vilko g. pavojingai manevruojantį automobilį „Seat“. Šio automobilio vairuotojas, pastebėjęs artėjantį policijos tarnybinį automobilį su specialiais raudonos ir mėlynos spalvos švyturėliais bei garso signalais, persirikiavo ir, sukeldamas avarines situacijas, padidinęs greitį spruko. Persekiojamas automobilis iš Geležinio Vilko g. nusuko V. Pietario g. link, kur tuo metu buvo susidariusi rytinė eismo spūstis, ir, nesuvaldęs vairuojamos transporto priemonės, atsitrenkė į šalikelėje stovėjusį automobilį „Audi A6“. Nuo smūgio „Seat“, nuvažiavęs apie 20 m, trenkėsi į gatvės apšvietimo stulpą. Reagavimo valdybos pareigūnams atskubėjusiems į pagalbą, vairuotojas buvo sulaikytas.

Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai apžiūrėjo vairuotoją – jam nustatyti nežymūs sužalojimai. Vairuotojas pasitikrinti neblaivumą ir atlikti kraujo tyrimą kategoriškai atsisakė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 str. 1 d.), taip pat surašytas administracinio nusižengimo protokolas už policijos pareigūnų reikalavimų sustoti nevykdymą. Vairuotojas uždarytas į areštinę.

Turimais duomenimis, 2019 m. teismo sprendimu šiam vyrui už analogišką nusikalstamą veiką jau buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.

Policijos pareigūnai dėkoja už bendradarbiavimą ir prašo visų nelikti abejingais, pastebėjus daromą nusikalstamą veiką ar administracinį nusižengimą, bei nedelsiant pranešti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.