Policija perspėja: Kaišiadorių rajone pastaruoju metu siaučia telefoniniai sukčiai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK) pareigūnai per dvi pastarąsias savaites sulaukė net penkių, santaupų netekusių, kaišiadoriečių kreipimųsi. Kadangi anksčiau tokių nusikalstamų veikų nefiksuota ar fiksuoti tik pavieniai atvejai, Kaišiadorių r. PK pareigūnai prašo ir ragina gyventojus išlikti budriais bei kylant įtarimams nedelsiant informuoti policiją.

Kaip jau minėta, nuo kovo mėnesio vidurio į Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK kreipėsi net penki santaupų netekę Kaišiadorių miesto gyventojai. Trys iš jų sukčių skambučių sulaukė į laidinius namų telefonus, kiti – į mobiliojo ryšio telefoną. Paskambinę asmenys prisistatė policijos pareigūnais ir nurodė, jog būtina patikrinti namuose laikomus pinigus. Garbingo amžiaus kaišiadoriečiai skambučio metu buvo informuoti apie „suklastotomis kupiūromis gaunamas pensijas“. Vienam iš nukentėjusiųjų buvo užsiminta ir apie būtinybę užblokuoti negaliojančią banko kortelę. Pokalbių metu domėtasi asmenine pašnekovų informacija – banko kortelės PIN kodu, gyvenamosios vietos adresu. Vėliau į namus atėję nepažįstami asmenys paėmė pinigus, kuriuos paėmė „patikrinti“ ir nebegrįžo. Sukčių išviliotos sumos siekia nuo 640 eurų iki 2000 eurų.

Policijos pareigūnai primena, jog teisėsaugos pareigūnai niekuomet telefonu neprašo pateikti asmens duomenų, banko kortelių, PIN generatorių, elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų, slaptažodžių ir kita, todėl gyventojai raginami išlikti budriais, kilus įtarimui apie sukčiavimą, nedelsiant nutraukti pokalbį ir pranešti policijai skubios pagalbos telefonu 112.