Policijos naujovė pasiteisino – gaunami šimtai pranešimų apie narkotikų platinimą

Nuo šių metų vasario 6 d. veikiančiai skambučių linijai  +370 700 60 777, kuria galima anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą – šimtas dienų. Skambučių linija „Narkotikams – NE“ policija gavo bemaž septynis šimtus skambučių. Gyventojai, norėdami pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus aktyviai prisideda prie bendro tikslo – apsaugoti visuomenę, užkardyti narkotikų tiekimo kanalus ir patraukti asmenis atsakomybėn.

Aktyviausi yra didmiesčių – Vilniaus ir Kauno gyventojai, mažiau pranešimų gauta iš kitų šalies apskričių. Pilietiški gyventojai teikė pranešimus dėl narkotinių medžiagų platinimo tiek fiziniu būdu, tiek elektroninėje erdvėje.

Pagal suteiktus pranešimus policija pradėjo 205 galimų neteisėtų disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimo atvejų patikrinimus. Patikrinus gautą informaciją policijos įstaigose pradėta 17 ikiteisminių tyrimų pagal LR BK 259 str., 260 str. ir 261 str. Atliekamuose tyrimuose nustatyta 13 įtariamųjų, dėl neteisėto disponavimo įvairiomis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimo.

Viena byla buvo pradėta gavus sostinės gyventojo pranešimą apie įtartiną kaimyną, pas kurį nuolatos lankosi neaiškūs asmenis ir yra įtarimų, kad daugiabutyje gali būti vartojami ir platinami narkotikai. „Narkotikams – NE“ linija gautas pranešimas buvo patikrintas tą pačią dieną, o pareigūnai apsilankė pas nurodytą asmenį. Šis suprato, kad neteisėtos veiklos nuslėpti nepavyks ir atidavė svaigalus policijai, prisipažinęs, kad įsigijo svaigalus internete. Šis ikiteisminis tyrimas užbaigtas perduodant į teismą baudžiamuoju įsakymu.

Policija dėkoja pilietiškiems gyventojams, aktyviai prisidedantiems prie bendro tikslo ir toliau skatina anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą.