Populiariausios sukurtos istorijos, kurios sužavėjo daugybę žmonių visame pasaulyje

Istorijos, jau tapusios mūsų kultūros dalimi ir vienijančios gerbėjus visame pasaulyje – kurie herojai ir siužetai pakerėjo jus, o apie kuriuos jums dar neteko girdėti?

Per visą istoriją buvo sukurta daugybe filmų ir knygų, kurios sulaukė tarptautinio pripažinimo. Rodos, šiandien kuriamos istorijos niekada neprilygs klasika tapusiems kūriniams. Populiariausi vertę išlaikantys pasakojimai turi galią sužavėti vėl ir vėl, nesvarbu, kiek kartų tektų pasinerti į tuos pačius siužetus ir susitapatinti su unikaliais herojais. Prisiminkime keletą įsimintiniausių istorijų, kurios pavergė daugelio širdis.

1. J. K. Rowling „Haris Poteris“

Į stebuklingą Hogvartso pasaulį norisi sugrįžti ne tik gražiausiu šventiniu laikotarpiu – apsilankius Londone, Škotijoje ar net Porte atkurtame Hogvartso knygyne, kuriame rasite net ir judančius laiptus, galima matyti, kad jaunojo burtininko Hario Poterio nuotykiai amžinai išliks kaip turtingiausias kultūrinis palikimas. Gerbėjai eina iš proto dėl turtingo pasakojimo, fantastinių nuotykių, gėrio ir blogio kovos ir žavingų veikėjų – trijų draugų – Hario, Ronio ir Hermionos, kurių atributika puošia kiekvieną šios istorijos gerbėją.

2. Suzanne Collins trilogija „Bado žaidynės“

Bauginantis apokalipsinis pasaulis, kuriame vyksta įtempta išlikimo kova. Mokslinės fantastikos istorija pasakoja apie paauglius, kurie yra priversti varžytis mirtinose varžybose:  šiame žiauriame realybės šou ruošiasi dalyvauti ir narsi šešiolikmetė Ketnė, puiki šaulė, pasiaukojusi dėl savo jaunesniosios sesers. „Bado žaidynės“ sulaukė atgarsio dėl keliamų maišto, kovos su korumpuota valdžia ir socialinių temų.

3. Stephenie Meyer „Saulėlydžio” knygų saga

Be abejonės, mylimiausia vampyrų istorija, sužavėjusi milijonus skaitytojų. Užsimezgę audringi santykiai tarp septyniolikmetės Belos ir paslaptingo vampyro Edvardo kaipmat įtraukia į keturių knygų seriją: „Saulėlydis“, „Jaunatis“, „Užtemimas“ ir „Brėkštanti aušra“. Žmogaus ir vampyro romano iššūkiai, vilkolakiai ir kitos konkuruojančios būtybės nepaliks abejingų. Ši knygų serija gali būti puiki dovana jaunimui – apsilankykite vaga.lt ir papildykite namų biblioteką įtraukiančia klasika. Ne paslaptis, jog „Saulėlydžio” įkvėpti filmai sulaukė dar daugiau dėmesio ir tapo kultūriniu reiškiniu, ypač tarp paauglių ir romantikos gerbėjų.

4. George Lucas kosminė saga „Žvaigždžių karai“

Rodos, „Žvaigždžių karų“ tematika bus aktuali amžinai – nuo 1977 m., kuomet pirmąkart pasirodė šis George Lucaso šedevras, iki šių dienų gyvuoja ikoniškų personažų, herojiškumo, mokslinės fantastikos ir specialiųjų efektų įkvėpta kultūra, paveikusi ne tik pramogų industriją, bet ir mados pasaulį bei technologijas. Ar žinojote, kad „Žvaigždžių karai“ turi specialią gerbėjų bazę, kuri apima net ne vieną kartą?

5. Televizijos serialas „Bręstantis blogis“ (angl. Breaking Bad)

Kritikų geriausiu serialu pripažintas „Bręstantis blogis“ pasakoja Volterio Vaito, vidurinės mokyklos chemijos mokytojo, tapusio metamfetamino gamintoju, istoriją. Daugialypiai, ydingi ir intriguojantys istorijos veikėjai ir įtampos, netikėtų posūkių kupinas siužetas žavi milijonus šio serialo gerbėjų visame pasaulyje. Kas gi galėtų pamanyti, kad švelnaus būdo chemijos mokytojas pavirs į negailestingą narkotikų karalių?

Susipažinkite su geriausiomis istorijomis jums labiausiai patinkančiu formatu – nuo knygų ar komiksų iki televizijos serialų ir filmų serijų. Įtaigaus pasakojimo galia, išsiskirianti savo unikalumu ir peržengianti visas ribas, gali sužavėti palikdama ryškų pėdsaką populiariojoje kultūroje. O ar jūs esate šios kultūros dalis?

Nr. 24/46