Praėjusį savaitgalį Kaišiadorių rajone nustatyti trys neblaivūs vairuotojai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK) pareigūnai birželio 29 – liepos 1 dienomis aktyviai vykdė eismo dalyvių blaivumo kontrolę, kurios metu taip pat stebėjo ir kitus vairuotojų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Priemonės metu sustabdyta 50 automobilių, patikrintas 19 vairuotojų blaivumas. Nustatyti vienas neblaivus asmuo, vairavęs automobilį. Jam alkoholio kiekio matuokliu nustatytas 2,91 promilių girtumas. Už tai jam gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. Taip pat priemonės vykdymo metu nustatyti du neblaivūs dviračių vairuotojai, kuriems surašyti administracinių nusižengimų protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 428 str. 7 d. ir 8 d., dėl pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Policijos pareigūnai primena, kad alkoholis gali tapti ne tik skaudžių eismo įvykių priežastimi, bet ir už vairavimą išgėrus, kai nustatytas lengvas neblaivumas (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės), užtraukia baudą nuo 300 iki 450 eurų. Jeigu asmeniui, vairavusiam transporto priemonę, nustatomas daugiau nei 1,5 promilės girtumas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Kauno apskrities policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija