Praėjusią parą Kaišiadorių ugniagesių aliarmas netilo – iškvietimų būta kaip niekad daug

Ugniagesio gelbėtojo darbas niekada nebūna monotoniškas ir kiekvienas iškvietimas būna vis kitoks. Kartais būna tokių budėjimų, kad pagalbos niekam neprireikia. Tačiau pasitaiko ir tokių budėjimų, kad nebūna net kada atsigerti šiltos arbatos ar kavos. Būtent tokia buvo praėjusi para Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams, kurių racijos ir aliarmas netilo ištisą parą.

Praėjus kelioms valandos po pamainų pasikeitimo, 9 val. 23 min., ugniagesiams buvo gautas pranešimas, kad Gudienoje, Pamiškės g. 1, pranešėjas pro langą mato, jog mikroautobusas VW nuvažiavęs į griovį ir yra pavojingai pasviręs. Baiminamasi, kad neapvirstų.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai rado į griovį įvažiavusį mikroautobusą VW Crafter, priklausantį Kaišiadorių socialiniam paslaugų centrui, kurio viduje buvo neįgalūs vaikai. Ugniagesiai ištraukė mikroautobusą iš griovio. Laimei, įvykio metu vaikai nenukentėjo.

Grįžus į štabą po valandos, 10 val. 59 min., vėl suskambo ugniagesių aliarmas. Šį kartą jiems buvo pranešta, kad Palomenės seniūnijoje, Neprėkštos kaime, Liepų g. 23, dega namo stogas. Atvykus į gaisro vietą paaiškėjo, kad ūkinio pastato kamine dega suodžiai. Pastatas 20×8 m dydžio, medinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai kamine saugiai išdegė.

Gelbėtojų pagalbos tą dieną prireikė ir gyvūnams. 12 val. 34 min. ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad reikalinga pagalba iškelti katiną iš balkono. Atvykus adresu Gedimino g. 22 paaiškėjo, kad per balkoną katinas įkrito į kaimynų balkoną. Ugniagesiai katiną iškėlė iš balkono ir perdavė savininkei.

18 val. 37 min. vėl sukaukė aliarmo signalas. Šį kartą buvo gautas pranešimas, kad Palomenės seniūnijoje, Zūbiškių kaime, Žaslių g. 2, dega suodžiai kamine. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad pavojaus namui nebuvo. Pats gyvenamasis namas 10×10 m dydžio, mūrinis, dviejų aukštų, perdanga gelžbetoninė, stogas dengtas šiferiu. Ugniagesiai pabudėjo, kad suodžiai kamine saugiai išdegė.

Beje, verta paminėti, kad tokie iškvietimai, kuomet gyventojai kviečia ugniagesius dėl kamine degančių suodžių, yra labai dažni. Ir jeigu patys gyventojai nepatingėtų prasidedant krosnių kūrenimo sezonui išsivalyti savo kaminų, tokių iškvietimų būtų kur kas mažiau.

Atėjus kovo 9 dienos nakčiai gelbėtojus vėl pažadino aliarmo signalas ir, kaip jau šią parą buvo įprasta – Palomenės seniūnija. Buvo gautas pranešimas, kad Zūbiškių kaime nuo kelio nuvažiavo ir apsivertė sunkiasvoris automobilis, viduje gali būti sužeisti ir prispaustų žmonių. Atvykus į nelaimės vietą paaiškėjo, kad nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs karinis sunkiasvoris automobilis „Scania“, kurį vairavo Olandijos kariuomenės kariškė. Eismo įvykio metu buvo sužaloti du Olandijos kariuomenės kariai.

5 val. 8 min. buvo gautas dar vienas pranešimas apie gaisrą. Bendruoju pagalbos centro numeriu 112 buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Dijokiškių kaime atvira liepsna dega vieno aukšto lentpjūvės pastatas. Į įvykio vietą išsiųstos Kauno APGV Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį taip pat perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.