Prasideda gausiausias meteorų lietus nuo 2009 metų

Meteorai yra aguonos dydžio ir didesnės dalelės, kurios į Žemės atmosferą įskrieja maždaug 70 km/s greičiu. Dėl trinties su oru šios dalelės įkaista, pradeda lydytis ir užsidegusios palieka ugnies uodegą. Visiškai šios dalelės sudega maždaug 60 kilometrų aukštyje.

Plika akimi įžiūrimus meteorus sukuria dalelės, kurių masė yra 0,01 g ir didesnė, o skersmuo maždaug 2 mm. O štai 1 g., t.y. ~8 mm dydžio dalelė sužadina meteorą, kuris švyti kaip ryškiausios žvaigždės.

Kiekvienais metais šiaurinio Žemės pusrutulio gyventojai turi galimybę stebėti įspūdingą reginį, kuomet naktinį dangų pradeda skrosti „krentančios žvaigždės“. Šiemet intensyviausias meteorų lietus prognozuojamas rugpjūčio 11-13 dienomis. Esant palankioms stebėjimo sąlygoms per valandą bus galima pamatyti iki 100 krintančių meteorų.

Aktyviausių Perseidų lietaus turėtume sulaukti naktį iš rugpjūčio 11 į 12-ąją.

NASA specialistai prognozuoja intensyvesnį nei įprasta meteorų srautą, kuris turėtų siekti nuo 150 iki 200 blykstelėjimų per valandą. Jeigu NASA specialistų spėjimas pasitvirtins, tai bus gausiausias meteorų lietus nuo 2009 metų.

Tiems, kurie nori stebėti meteorų lietų, patartina vykti už miesto, kur būtų tamsu ir atvira vietovė. Rugpjūčio mėnesio viduryje Saulė Lietuvoje leidžiasi apie 21 val., tad maždaug nuo 23 val. sutemos jau užtektinai tirštos, kad žvaigždėto dangaus fone pastebėtumėte trumpą meteoro šviesos pėdsaką.