Profesionali pagalba renkantis karjeros kelią

Karjeros kelio pasirinkimą arba jo keitimą dažnai galima apibūdinti vienu žodžiu – iššūkis. Žmonės, kurie dar tik renkasi savo karjeros kelią, dažnai nėra tvirtai apsisprendę, kokia veikla Juos labiausiai domintų, o žmonės, kurie nori keisti savo karjeros kelią, dažnai yra draskomi abejonių, nes bijo suklysti, nepritapti ir pan. Laimei, tiek vieniems, tiek kitiems padėti gali specialistai, vadinami karjeros konsultantais.

Kas yra karjeros konsultantai?

Karjeros konsultantais yra vadinami kvalifikuoti bei patyrę karjeros specialistai, kurių veiklos vienas iš pagrindinių tikslų yra įgalinti Jus ženkliai greitesnei bei sklandesnei svajonių darbo paieškai, nepriklausomai nuo to, ar tai pirmasis Jūsų darbas, ar visiškai nauja karjeros kryptis.

Kas gali pasinaudoti karjeros konsultanto paslaugomis?

Karjeros konsultanto paslaugomis gali pasinaudoti visi, kurie turi minčių keisti darbo vietą ar net karjeros kryptį, ir tie, kurie dar tik ketina įžengti į darbo rinką, ir nori būti tikri, kad jų pasirinktas kelias bus jiems tinkamas.

Ar karjeros konsultantų paslaugos brangios?

Karjeros konsultantų paslaugos kaina yra racionali bei atitinka paslaugos apimtis ir kokybę. Už konsultaciją, kurios metu yra aptariami visi Jus dominantys, su karjera ir jos galimybėmis susiję klausimai, dažniausiai yra mokama fiksuota kaina, o štai tada, kai norite išbandyti simuliacinius interviu bei atlikti testus, už juos yra taikomas papildomas mokestis.

Kaip vyksta karjeros konsultacijos?

Suprantama, kad renkantis paslaugą visada įdomu, kaip ji atrodo realybėje. Karjeros konsultacijos apima daug sudedamųjų, todėl po konsultacijų Jūs ženkliai ramiau žvelgsite į galimus karjeros pokyčius ar būsimą karjeros kelią.

Kalbant apie tai, kas vyksta karjeros konsultacijos metu, būtina paminėti, kad ji prasideda nuo Jūsų žinių apie darbo rinką bagažo didinimo, t. y., konsultacijos metu gausite visą reikiamą informaciją apie darbo rinką, tendencijas ir Jūsų galimybes joje. Jūsų galimybės darbo rinkoje yra įvertinamos, atsižvelgiant į turimus įgūdžius, kompetencijas bei patirtį.

Kitas karjeros konsultacijos etapas yra Jūsų lūkesčių, susijusių su karjeros keliu, nustatymas juos išgryninant. Karjeros konsultantas pokalbio metu padės Jums išgryninti tokius aspektus, kaip Jūsų lūkesčiai bei pageidavimai būsimai darbo vietai, tinkamiausias darbo pobūdis, atlyginimo paketas, taip pat nepalyginamai paprasčiau išsigryninsite ir svarbiausius Jūsų turimos darbo patirties niuansus. 

Karjeros konsultacijos metu karjeros konsultantas taip pat apžvelgs bei įvertins Jūsų profesinį įvaizdį socialinėje erdvėje. Komunikavimas asmeninėje ir profesinėje plotmėje nėra tas pats, todėl stiprinti profesinį įvaizdį yra labai svarbu. Būtent tai galėsite numatyti su profesionalia karjeros konsultanto pagalba.

Dar vienas sąlyginis karjeros konsultacijos etapas yra susijęs su Jūsų gyvenimo aprašymu. Apie tai, kad gyvenimo aprašymas, ieškant darbo, yra svarbus, tikriausiai girdėjote ne kartą, todėl profesionali pagalba iš šalies rengiant šį dokumentą dar niekam nepamaišė. Karjeros konsultacijos metu karjeros konsultantas pateiks aiškias gaires, nurodančias, kaip parengti kokybišką ir konkurencingą gyvenimo aprašymą ir kaip jį lengvai pritaikyti skirtingoms darbo pozicijoms.

Nr. 22/36