Puikus Kaišiadorių kultūros centro pavyzdys: siuva ir nemokamai dalina apsaugines kaukes

Kaišiadoriečiai – nuostabūs žmonės, kurie, ištikus nelaimei, nepalieka vieni kitų bėdoje ir su mielu noru skuba pagelbėti. Vieni asmenys ir įstaigos padeda mūsų medikams neatlygintinai gamindami bei dovanodami apsauginius veido skydelius, kiti – dovanodami apsaugines priemones ir kaukes. Prie šios puikios iniciatyvos prisidėjo ir Kaišiadorių kultūros centras, kurio kolektyvas miestiečiams siuva ir nemokamai dalina apsaugines daugkartines veido kaukes.

Pasak Kaišiadorių kultūros centro atstovų, idėja kilo, kai prasidėjo karantinas ir daugėjo žinių apie kaukių stoką mieste. Kadangi kultūriniai renginiai arba atšaukti, arba atidėti ateičiai, kolektyvų ir būrelių užsiėmimai vyksta tik internetinėje erdvėje, kultūros centro kolektyvas siekia kuo prasmingiau „įdarbinti“ save nuotoliniu būdu. Todėl Kaišiadorių kultūros centras užsisakė reikiamų medžiagų ir pradėjo siūti apsaugines veido kaukes.

Kaukes siuva būrelio vadovės, o kiti darbuotojai padeda jas supakuoti ir išdalinti. Pradžioje Kaišiadorių kultūros centras gelbėjo savivaldybei, savo darbuotojams, o dabar jau per 50 kaukių išdalino tiems, kurie jų neturi.

Pradžioje savo pasiūtas kaukes dovanodavo tiems, kurie parašydavo parašę „Facebook’e“ žinutę, o šiandien visas savo pagamintas kaukes Kaišiadorių kultūros centro darbuotojai sukabino stende, kad ir nesinaudojantys internetu galėtų pamatyti ir pasiimti.

Kaukės buvo išsidalintos labai greitai. Tad kultūros centro kolektyvas tikisi, kad jas gavo tie, kuriems jos tikrai labiausiai reikalingos. O tie, kurie šiandien nespėjo gauti apsauginės veido kaukės, Kaišiadorių KC darbuotojai nuramina – rytoj turėtumėm turėti daugiau. Iš viso manoma, kad iš turimos medžiagos išeis pasiūti apie 200 vienetų daugkartinių apsauginių veido kaukių. Vėliau, tikimasi, kad pavyks gauti daugiau medžiagos.

Kaišiadorių kultūros centro dovanojamos kaukės siūtos pagal visas saugumo rekomendacijas, pridėta naudojimosi atmintinė, kad žmonės nepamirštų, jog kaukė veiksminga tik tada, kai naudojama teisingai.

„Daliname taip pat atsakingai, naudojame daug dezinfekavimo skysčio, stengiamės neturėti sąlyčio su žmonėmis ir visada primename, kad prieš naudojant kaukę reikia išskalbti ar išlyginti lygintuvu“ – sakė Kaišiadorių kultūros centro kolektyvas.

Na, o tiems, kurie vis dar neturi apsauginių veido kaukių, dalinamės ir savo trumpa instrukcija, kaip patys galite jas pasigaminti namuose. Instrukciją, kaip pasigaminti apsauginę veido kaukę, rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos iš interneto