„Raptors“ nori pratęsti sutartį su Jonu Valančiūnu, prognozuojama maždaug 70 mln. JAV dolerių sutartis

„Toronto Raptors“ klubas jau šią vasarą nori pratęsti sutartį su lietuviu Jonu Valančiūnu, praneša Toronto žiniasklaida. Nors 22 metų 213 cm ūgio krepšininkas dar turi kitam sezonui galiojančią sutartį, „Raptors“ nori apsidrausti, nes iki spalio 31 dienos turi pirmenybę pasiūlyti vidurio puolėjui savo sąlygas.

Spėliojama, kiek galėtų siekti naujas J.Valančiūno atlyginimas. „Centras“ norėtų pasirašyti ketverių metų sutartį ir per sezoną uždirbti apie 16 milijonų JAV dolerių.

Toronto žiniasklaidoje prognozuojama, kad J.Valančiūnas gali uždirbti ne mažiau nei jo bendraamžis iš Turkijos Enesas Kanteris. 211 cm ūgio „centras“ su „Portland Trail Blazers“ sudarė ketverių metų 70 milijonų vertės sutartį ir gaus apie 17,5 mln. JAV dolerių per metus.

Anksčiau JAV žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, kad J.Valančiūnas gali būti iškeistas. Kita vertus, nauja sutartis ramios ateities „Raptors“ komandoje negarantuoja.

Vis dėlto po „Raptors“ pasirodymo atkrintamosiose varžybose komandos direktorius Masai Ujiri teigė, kad J.Valančiūnas yra svarbi ateities dalis.

Nors lietuvis praėjusį sezoną žaidė mažiau (vid. 26,2 min.) nei 2013–2014 metais, jis pakėlė rezultatyvumo (12 tšk.) ir naudingumo (20,6) vidurkį.

Jeigu iki spalio 31-osios „Raptors“ nepratęs sutarties su J.Valančiūnu, jis kitą sezoną taps apribotu laisvuoju agentu ir 2016-ųjų vasarą galės sulaukti pasiūlymų iš kitų komandų.

„Raptors“ nori pratęsti sutartį ir su 24 metų 201 cm ūgio amerikiečiu Terrence’u Rossu.