Šalia skulptūrų parko Pravieniškėse suvešės 100 ąžuoliukų alėja

Sena legenda byloja, kad tuo metu, kai medžių motina visiems medžiams dalijo galybę ir jėgą, ąžuolo ji paklausė, kokios stiprybės ar jėgos jis norėtų. „Norėčiau ypatingos, tokios, kokios dar nė vienas medis nebuvo turėjęs, ji turi būti tokia, kad praverstų man ir žmonėms“. Ir jo noras buvo išpildytas.

2017 m. spalio 13-oji Pravieniškėse buvo ypatinga – šalia skulptūrų parko „Laisvės slėnis“ dalyvaujant garbiems svečiams bei Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantiems nuteistiesiems pasodinta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio ąžuoliukų alėja. Iš viso alėjoje suvešės 100 ąžuolų.

Pravieniškėse pasodinta 100-mečio ąžuoliukų alėja

Ąžuoliukų alėjos sodinimo renginyje dalyvavo Seimo narės Laimutė Matkevičienė ir Vida Ačienė, bausmių vykdymo sistemos įstaigų vadovai, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Pravieniškių bendruomenės bei kitų su Pravieniškių pataisos namais-atvirąja kolonija bendradarbiaujančių socialinių partnerių atstovai, šios pataisos įstaigos darbuotojai, nuteistieji ir kiti.

Laimutė Matkevičienė

Seimo narė L. Matkevičienė už pagalbą įgyvendinant ąžuolų sodinimo idėją įteikė padėkas Jonavos miškų urėdijos urėdui Rolandui Skujai, taip pat Krikščioniškojo labdaros fondo „Tėvo namai“ vadovui Vytautui Vaitkevičiui.

Renginio dalyviai iškilmingai sugiedojo Lietuvos Respublikos himną. Medelių sodinimo metu renginio dalyviams iškilmingą ir šventišką nuotaiką kūrė folkloro ansamblis „Praviena“.

Praviena

Renginio dalyvius sveikino Seimo narės Laimutė Matkevičienė ir Vida Ačienė dėkodamos už nuostabią idėją pažymėdamos, kad ąžuoliukų alėjos pasodinimas artėjančio Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga turi gilią sąsają su Lietuvos, kaip valstybės istorija ir tautiškumu. Taip pat garbios viešnios džiaugėsi, kad Pravieniškėse įgyvendinamos tokios gražios socialinės iniciatyvos.

Vytenis Tomkus

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius padėkojo nuteistiesiems, kuriems ir kilo nuostabi idėja Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga pasodinti 100 ąžuoliukų.

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus padėkojo pataisos namų vadovui Virginijui Ceslevičiui už Pravieniškių gyvenvietės grąžinimą taip daug prisidedant prie geros ir saugios aplinkos Pravieniškių bendruomenėje stiprinimo. Neseniai buvo atidarytas skulptūrų parkas „Laisvės slėnis“, keliami inkilėliai paukšteliams „Žemės dienos“ proga, pataisos namai taip pat aktyviai dalyvauja kitose Pravieniškių bendruomenės socialinėse akcijose. Palinkėjo, kad ši ąžuoliukų alėja ne tik džiugintų aplinkinių akis, bet ateityje taptų stiprėjančios Lietuvos simboliu.

100-mečio ąžuoliujų alėja

Tikimės, kad šiandien pasodinti liauni medeliai kažkada taps ąžuolų alėja, suteikiančia užuovėją ir pavėsį gyvenvietės žmonėms, atvykstantiems svečiams. Taip pat tikėkime, kad šie augantys ąžuolai suteiks jėgos iš Pravieniškių pataisos įstaigos išėjusiems asmenims pradėti viską iš naujo.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos inf.