Savaitgalį vanduo pasiglemžė 4 suaugusiųjų ir vaiko gyvybes

Per praėjusias tris paras ugniagesiai gelbėtojai 70 kartų vyko gesinti gaisrų ir atliko 60 gelbėjimo darbų. Gaisruose žuvusiųjų nebuvo, bet traumuoti 3 gyventojai, išgelbėti 6. Deja, šį savaitgalį nebuvo išvengta skaudžių nelaimių vandenyje. Nors gyventojai ne kartą buvo perspėti, kad maudantis reikia pasirūpinti savo ir kitų saugumu, vanduo pasiglemžė 4 suaugusiųjų ir 1 vaiko gyvybes. Per pirmąją rugpjūčio savaitę vandens telkiniuose jau žuvo 6 žmonės.

Sekmadienį, apie vidurdienį, gautas pranešimas, kad Mažeikiuose, miesto paplūdimyje, prie Ventos upės, skęsta vaikas. Atvykus ugniagesiams, vaiko upėje nebuvo matyti. Ugniagesiai narai 10 metrų nuo kranto, 2 metrų gylyje, rado ir į krantą ištraukė nuskendusįjį 8-erių metų berniuką. Įvykio aplinkybes aiškinasi policija.

Penktadienį, apie pusę trijų dienos, Radviliškio rajone, iš Arimaičių ežero, 7 m nuo kranto, ugniagesiai ištraukė plūduriuojantį 73-ejų metų moters kūną. Tos pačios dienos popietę Druskininkų rajone, Neravų kaime, iš tvenkinio, 2 m nuo kranto, prie tiltelio, ištrauktas 91-erių metų vyro kūnas. Vakare dar vienas skenduolis ištrauktas iš tvenkinio Prienų rajone, Kampinių kaime.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį  pranešta, kad Telšių rajone, Viešvėnų I kaime,  tvenkinyje skęsta vyras. Iki atvykstant ugniagesiams, gyventojai ištraukė vyrą ir bandė jį gaivinti. Atvykę medikai perėmė gaivinimą, tačiau jam padėti nebegalėjo. Jie konstatavo 47-erių metų vyro mirtį.

Penktadienio vakarą Tauragės rajone, Aušgirių kaime, gyvenamojo namo kambaryje smilko lova. Iki atvykus ugniagesiams, į lauką išneštas 5 l dujų balionas. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad gaisro metu nukentėjo (apdegė kūnus) du žmonės: 42-ejų moteris ir 56-erių metų vyras. Jie buvo perduoti medikams.

Vėlų penktadienio vakarą gaisras kilo Jurbarko rajone, Dariaus ir Girėno gatvėje. Atvykus ugniagesiams, daugiabučio laiptinė skendėjo dūmuose, o antrajame jos aukšte degė durys. Ugniagesiai laužtuvu išlaužė vieno iš butų duris ir išvedė 6 žmones – 2 suaugusiuosius ir 4 nepilnamečius. Iki atvykstant ugniagesiams, nuo dūmų dūstanti keturmetė mergaitė buvo nuleista per antrojo aukšto langą policijos pareigūnams. Ji ir dar 2 mažamečiai greitosios pagalbos automobiliu išvežti į ligoninę. Įtariama, kad gaisro priežastis – tyčinis padegimas.

Sekmadienį Kaune, Taikos prospekte, viename iš butų daugiabutyje, virtuvėje pridegė maistas. Iki atvykstant ugniagesiams, kaimynai vyrą išvedė iš buto. Dėl apsinuodijimo dūmais buto savininkas išvežtas į ligoninę.

Sekmadienio naktį, apie 2 val., didelis gaisras kilo Kaišiadorių rajone, Rumšiškėse, kur ugnyje skendėjo Lietuvos liaudies buities muziejaus du ekspoziciniai pastatai. Ugnis nuniokojo gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą. Juose buvo eksponuojama paroda „Mažoji Lietuva“. Įvykis tiriamas.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto