Savaitgalio gaisruose žuvo vienas, išgelbėti trys žmonės ir ištraukti du skenduoliai

Per praėjusį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai 71 kartą vyko gesinti gaisrų. Viename gaisrų (penktadienį) žuvo 1 gyventojas. Ugniagesiai taip pat atliko 93 gelbėjimo darbus. Gaisre išgelbėti trys žmonės, vienas per eismo įvykį, o iš vandens telkinių ištraukti 2 skenduoliai.

Penktadienį, apie 10 val. ryto, gaisras kilo Vilniaus rajone, Liesiškių kaime. Čia atvira liepsna degė vienas iš butų gyvenamajame name. Ugniagesiai virtuvėje rado smarkiai apdegusį vyro, gimusio 1966 metais, kūną. Per gaisrą sudegė per 100 kv. m stogo ir perdangos.

Šeštadienį, apie 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Klaipėdos rajono Gargždų miestelį, kur iš daugiabučio 4-ojo aukšto rūko dūmai. Atvykę ugniagesiai iš buto išvedė du vaikus: 13 m. berniuką ir 2 m. mergaitę. Vaikai nenukentėjo. Čia 2-jų kambarių buto virtuvėje, ant įjungtos viryklės, degė du puodai. Per gaisrą aprūko sienos, nuo karščio įskilo virtuvės lango stiklas.

O apie 21 val. Kėdainiuose, iš nenaudojamo pastato esančio J. Basanavičiaus gatvėje, ugniagesiai išvedė dūmais prisikvėpavusį vyrą. Jis perduotas medikams. Pastate degė šiukšlės.

Šeštadienio naktį Švenčionių rajone, Mielagėnų kelio kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Nudegė jo stogas, išdegė 3 kambariai, virtuvė ir sandėliukai.

Sekmadienį, apie 1 val. nakties, gaisras kilo Kauno rajone, Šatijų kaime. Čia atvira liepsna degė medinio gyvenamojo namo stogas. Per gaisrą nudegė apie 50 kv. m stogo, išdegė laiptinė.

Šeštadienį, apie pusę dvyliktos vakaro, Kauno rajone, Ežerėlyje, liepsnose skendėjo ūkinis pastatas. Pastatas sudegė, bet nuo ugnies apsaugotas už 5 m esantis gyvenamasis namas.

Sekmadienį, apie vidurdienį, Šiauliuose, Metalistų gatvėje, individualioje medžio apdirbimo įmonėje, pjuvenų surinktuvėje-filtravimo įrenginyje smilko pjuvenos. Per gaisrą nudegė apie 60 vnt. filtravimo rankovių. Dalis pjuvenų išpilta per sklendes ir ataušinta.

Kilusių gaisrų aplinkybės tiriamos.

Penktadienį, apie pusę devynių ryto, Šiaulių rajone, kelyje Šiauliai–Radviliškis, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto vilkikas „MAN“, gabenęs bitumą. Atvykus ugniagesiams, iš talpyklos bėgo karštas bitumas, o iš bako dyzelinas. Dyzelino nuotėkis sustabdytas naudojant putas. Kad karštas bitumas nesubėgtų į greta esančią vandens drenažo sistemą, buvo sukastas 10 m ilgio žemių pylimas. Nukentėjęs vairuotojas perduotas medikams.

Šeštadienį, apie pusę penkių vakaro, Panevėžio rajone, Purkonių kaime, automobilis „BMW X5“ atsitrenkė į medį ir apvirto ant stogo. Ugniagesiai iš automobilio ištraukė sąmoningą vyrą ir perdavė jį medikams. Kiti du važiavusieji taip pat perduoti medikams.

Apie 21 val. gautas pranešimas, kad Mažeikių rajone, Kurmaičių kaime, automobilis „Peugeot“ atsitrenkė į elektros stulpą. Atvykus ugniagesiams ant kelio gulėjo nuvirtęs stulpas ir šalia nutrūkę elektros laidai. Ugniagesiai aptvėrė įvykio vietą  ir budėjo, kol atvyko akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ darbuotojai. Vėliau ugniagesiai patraukė stulpą.

Šeštadienio rytą gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Nevėžio upėje, moteris ant upės kranto mato galimai plūduriuojantį kūną. Atvykę ugniagesiai iš vandens ištraukė vyro kūną.

Dar vieno skenduolio, gimusio 1945 metais, kūnas ištrauktas iš tvenkinio, esančio Telšių rajone, Eigirdžių miestelyje. Kūnas perduotas policijai.

Iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai gelbėtojai 20 kartų vyko šalinti nulaužtų medžių ir šakų nuo važiuojamosios kelio dalies, automobilių ir  pastatų  Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Marijampolės, Tauragės ir Utenos apskrityse.

www.vpgt.lt