Savivaldybei siūloma įsigyti Rumšiškių darželio pastatą

2015 metų gruodžio mėnesį Rumšiškių parapijos atstovai informavo Kaišiadorių rajono savivaldybę, kad pastatą, esantį adresu J. Aisčio g. 4, Rumšiškėse, kuriame yra įsikūręs Rumšiškių darželis, iki šiol suteiktą naudoti panaudos pagrindais, ateityje norėtų nuomoti arba parduoti.

Šių metų vasario mėnesį buvo gautas oficialus Rumšiškių parapijos pasiūlymas už 1 mln. 100 tūkst. eurų įsigyti visą pastatą (2030 m²), kuriame lopšelis-darželis užima apie 900 m² plotą. Šiuo metu jame veikia 5 grupės ir, norint patenkinti gyventojų poreikius, reikia įrengti dar vieną papildomą grupę. Savivaldybės su parapija sudaryta patalpų panaudos sutartis baigia galioti ateinančių metų gegužės 1 d. Kitoje pastato dalyje veikia senelių namai VšĮ „Auksinis amžius“ ir VšĮ Rumšiškių dienos centras.

Siekiant išspręsti Rumšiškių lopšelio-darželio problemą, buvo svarstomos alternatyvos vežti vaikus į Dovainonis, kadangi Dovainonyse yra beveik laisvos buvusios mokyklos patalpos, kuriose yra išlikusi tik viena darželio grupė ir jose būtų galima papildomai įkurti dar tris grupes, tačiau tėvai su tokiu pasiūlymu nesutiko. Savivaldybės Strateginio planavimo komisijoje buvo svarstoma ir galimybė statyti reikiamą pastatą iš modulinių konstrukcijų, tačiau Rumšiškėse nebuvo Savivaldybei priklausančio laisvo ir jau suformuoto žemės sklypo, o įsigyti žemės sklypo už rinkoje vyraujančią kainą Savivaldybė nebūtų galėjusi. Taip pat svarstytos alternatyvos dėl naujo pastato statybos arba esamo pastato rekonstrukcijos, siūlyta darželį steigti privatiems asmenims. Preliminariais skaičiavimais, pastatyti naują darželį savivaldybei kainuotų apie 700 tūkst. eurų. Nagrinėjant visas šias galimybes, paraleliai vyko derybos su parapija, stengiantis rasti kompromisus ir abiem pusėms tinkamus sprendimus. Siekiant rasti  optimaliausią sprendimą, vyko Savivaldybės atstovų susitikimai su Rumšiškių bendruomene.

Spalio 13 dieną iš Rumšiškių Šv. Ark. Mykolo parapijos Savivaldybė gavo raštą, kuriame nurodoma, jog parapija siūlo Savivaldybei įsigyti šį pastatą už 525 tūkst. eurų, taip pat savivaldybei siūloma perimti VšĮ Rumšiškių dienos centrą ir senelių namus VšĮ „Auksinis amžius“. Savivaldybės administracija tokių finansinių resursų neturi, o ES fondų lėšas naudoti pastato įsigijimui draudžiama, todėl Savivaldybės galimybės įsigyti šį darželį daugiausiai priklauso nuo Valstybės investicijų programos finansavimo. Savivaldybei įsigijus būtent šį pastatą, jame  galėtų toliau sėkmingai veikti darželis. Toks sprendimas būtų geriausias ir greičiausias, tačiau seną pastatą reikėtų rekonstruoti. Rumšiškių miestelio bendruomenė š. m. spalio 6 d. vykusiame susitikime pritarė darželio pastato įsigijimui iš parapijos, o jeigu šis sandoris nepavyks – dalies Rumšiškių kultūros centro rekonstrukcijai ir daugiafunkcio centro su darželiu įkūrimui. Savivaldybė yra pateikusi prašymą Švietimo ir mokslo ministerijai dėl reikiamų lėšų gavimo ir stengsis gauti lėšų iš Vyriausybės dar šiais metais arba iki 2017 m. gegužės 1 d. Oficialias darželio įsigijimo procedūras teisės aktų nustatyta tvarka Savivaldybė galės pradėti tik gavusi visą reikiamą finansavimą.

Šiuo metu Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje iš viso veikia 10 darželių, iš jų tik Rumšiškių darželis iki šiol neturi nuosavų patalpų.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

Naujienos iš interneto