Seimas pritarė: savivaldybių tarybų posėdžiai visais klausimais galės vykti nuotoliniu būdu
Kovo 31 dieną vykusiame Seimo posėdyje priimtas Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas, leidžiantis nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino sąlygoms savivaldybių tarybų posėdžius nuotoliniu būdu vykdyti visais savivaldybių funkcijoms užtikrinti būtinais klausimais. Iki šiol įstatymas numatė tokią galimybę tik tokiems posėdžiams, kuriuose buvo sprendžiami klausimai susiję su ekstremalia situacija, nepaprastąja padėtimi ar karantinu.
„Savivaldybės, privalo pasirūpinti savo gyventojais. Paskelbus šalyje karantiną pamatėme įstatyme spragą, kuri ribojo savivaldybių tarybų darbą nuotoliniu būdu. Mes privalome užtikrinti, kad gyventojai ir toliau gautų jiems reikalingas paslaugas bei laiku ir tinkamai būtų informuojami jiems aktualiais klausimais“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Įstatymo pakeitime numatoma, jei nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu savivaldybės tarybos nariai neturi objektyvių galimybių į posėdį susirinkti fiziškai, savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiai visais savivaldybei svarbiais klausimais gali būti organizuojami nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis. Organizuojant posėdžius nuotoliniu būdu turi būti laikomasi visų Vietos savivaldos įstatyme numatytų reikalavimų bei užtikrintos tarybos nario teisės.
Nuotoliniu būdu vyksiančius savivaldybės tarybos posėdžius būtina transliuoti savivaldybės interneto svetainėje. Taip užtikrinama ne tik gyventojų teisė būti informuotiems apie savivaldybės sprendimus, bet ir galimybė pareikšti nuomonę rūpimais klausimais.
Įstatymo pakeitime taip pat numatyta, kad norint užtikrinti operatyvų neatidėliotinų sprendimų priėmimą, nustatytais atvejais suteikta teisė savivaldybės merui nuspręsti, kad savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiai gali būti organizuojami trumpesniais nei įstatyme nustatytais terminais. Tačiau net ir organizuojant posėdžius skubos tvarka, terminai negali būti trumpesni kaip 24 valandos.