Seimas svarstys siūlymą leisti daugiau žmonių kompensuojamus vaistus įsigyti nemokamai

Seimas svarstys Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, kuriomis numatoma leisti daugiau žmonių kompensuojamus vaistus įsigyti nemokamai.

Projektu siūloma asmenims, sulaukusiems 70 metų amžiaus (šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta – 75 metų amžiaus) ir vyresniems, kompensuoti 100 proc. ambulatoriniam gydymui skirtų kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamųjų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, bazinės kainos. Susidarius skirtumui tarp bazinės kompensuojamųjų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių kainos ir mažmeninės kompensuojamųjų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių kainos, asmenims šis skirtumas būtų kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

„Tai labai tikslinga, suvaldžius pandemiją, tikrai atsiras daugiau žmonių, kuriems reikės ir vaistų, ir gydymo paslaugų, ir priemonių, kadangi pats tas laikotarpis apriboja žmones nuo paslaugų teikimo, ir taip pat galvojame, kad ir šis įstatymo projektas yra ir popandeminis įstatymo projektas, kuris palengvins mūsų senjorų gyvenimą“, – pristatydama projektą sakė Mišrios Seimo narių grupės seniūno pavaduotoja Rita Tamašunienė.

Projektui po pateikimo pritarė 68, prieš balsavo 7, susilaikė 55 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio 20 d. Taip pat šiuo klausimu nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.