Sekmadienio naktį Kaišiadorių ugniagesiai išgelbėjo Nemune skęstantį žveją

Gegužės 1 dienos naktį, 2 val. 21 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Darsūniškio kaime, Nemuno upėje iš valties išrito vyras ir skęstą, apie 15 min. jis jau šaukiasi pagalbos.

Pirmieji į nelaimės vietą atvykę Kruonio ugniagesiai valtimi nusiyrė nuo kranto, tačiau net ir su prožektoriais nieko negalėjo įžiūrėti. Netrukus jiems į pagalbą atskubėjo Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai.

„Mums atvykus, pagalbos šauksmo nebesigirdėjo. Žvejai tik nurodė kryptį, iš kur jis sklido, – sakė Kaišiadorių PGT skyrininkas Rimgaudas Česonis. – Laimei, kad vyro pagalbos šauksmą girdėjo kiti žvejai ir iškvietė pagalbą. Su skyrininku Dariumi Lekavičiumi sėdome į motorinę valtį ir pradėjome paiešką. Maždaug už 130 metrų pastebėjome tuščią valtį, manėme, kad jau nebespėjome, tačiau priplaukę arčiau pamatėme, kad žmogus paniręs po vandeniu, o jo kojos įstrigusios guminėje valtyje.“

Sušalęs ir pavargęs žmogus buvo ištrauktas iš vandens, parplukdytas į krantą ir perduotas ten jau laukusiems medikams. Pasak R. Česonio, vyras buvo silpnas, tik patvirtino, kad valtyje buvo vienas. „Vandenyje jis prabuvo apie valandą, nes nuo mūsų tarnybos iki nelaimės vietos buvo apie 30 km. Jį išgelbėjo tai, kad jis dėvėjo specialius termodrabužius ir gelbėjimo liemenę,“ – sakė skyrininkas.