Slaptos operacijos metu pareigūnai rado šimtus nelegalių šaunamųjų ginklų (video)

Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei jų realizavimo, t. y. nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 1 ir 2 dalyse.

Policijos operacijos metu, atliekant slaptus, kompleksinius ikiteisminio tyrimo veiksmus ir jų kombinacijas, įgyvendintas skirtingais laikotarpiais ir etapais, sulaikyti 7 (septyni) įtariamieji. Visi asmenys – Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys Vilniaus apskrityje.

Sulaikymų ir kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 vnt. skirtingų modelių šaunamųjų ginklų, tarp jų pavojingi automatiniai šaunamieji ginklai su garso slopintuvais: „AGRAM“, „KALAŠNIKOV“, pistoletai: „TT“, „GLOCK“, „SIGSAUER“, revolveriai: „ARMINIUS“, „TAURUS“ ir kt., 12 047 vnt. skirtingo kalibro šovinių, 6 granatos, 3 sprogdikliai.

Ikiteisminis tyrimas Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniuose pradėtas 2018 metais, gavus kriminalinės žvalgybos informacijos ir atlikus tyrimą dėl grupės asmenų, kurie neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, organizavo ir vykdė šių ginklų neteisėtą prekybą.

Tyrimo metu gauti duomenys, kad šie šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – LR Ginklų fondas).

Atliekant tyrimo veiksmus nustatyta, kad vienas iš sulaikytų įtariamųjų 1996–2006 metais dirbo LR Ginklų fonde sandėlininku ir buvo atsakingas už šaunamųjų ginklų ir šovinių priėmimą, saugojimą bei naikinimą. Turimais duomenimis, aukščiau minėtas įtariamasis šiuos šaunamuosius ginklus ir šaudmenis pavogė iš LR Ginklų fondo ir tokiu būdu neteisėtai juos užvaldęs kartu su bendrininkais organizavo ir vykdė jų realizaciją. Turimais duomenimis, šie šaunamieji ginklai turėjo būti sunaikinti LR Ginklų fonde.

Kiti sulaikytieji įtariami neteisėtu šaunamųjų ginklų disponavimu bei šių ginklų realizavimo organizavimu ir vykdymu.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, šaunamieji ginklai buvo realizuojami ir Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančių organizuotų grupių nariams.

2019 m. spalio 29 d. atlikti procesiniai veiksmai – poėmis LR Ginklų fonde, kurio metu išimti ikiteisminiam tyrimui svarbūs ir reikšmingi dokumentai.

Aktyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai tęsiami. Įtariamųjų ratas gali plėstis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Lietuvos policija įspėja, kad bet kokio pobūdžio neteisėta apyvarta šaunamaisiais ginklais yra padidinto policijos dėmesio ir prioriteto užkardyti šias nusikalstamas veikas centre.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d. numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė – iki 8 metų.