Sporto lažybos – kodėl lažybomis užsiimti Lietuvoje neverta

Jeigu vis dar galvojate, kad iš lažybų verslo Lietuvoje įmanoma oriai pragyventi – klystate. Jeigu kažkas surastų sistemą, kaip iš to uždirbti, juk tokia sistema visus paverstų laimėtojais ir lažybų bendrovės viena po kitos bankrutuotų. Jeigu būtų sistema, leidžianti lažybas paversti vien tik grynu statistikos ir tikimybių mokslu – sportas prarastų įdomumą, o sporto statymai nebebūtų verslu. Tačiau nepaisant visos logikos, žmonės toliau renkasi dėti dideles pinigų sumas ant įvairių sportinių įvykių baigčių. Mes pasistengsime jums paaiškinti, kodėl tuo Lietuovje užsiimti neverta.

Sporto statymai – kodėl dauguma žaidėjų pralaimi?

Egzistuoja ne viena priežastis, dėl ko visiškai didžioji dauguma lažybų dalyvių pralaimi ir gauna neigiamas grąžas. Visų pirma tai yra impulsyvumas bei neapgalvoti statymai. Į daugumos žmonių psichologiją apeliuoja tikėjimas fortūna ir savo laime. Dėl to po bet kurio sėkmingo statymo (nesvarbu ar jis buvo nors kiek išskaičiuotas, ar impulsyvus), žmogus labai gundysis savo sėkme pasikliauti ir antrą kartą. Dėl tos pačios priežasties, impulsyvus momentinis pyktis dėl pralaimėjimo kurstys vidinę aistrą “atsilošti”. Susidaro toks užburtas ratas, kurio “dėka” beveik visi lošėjai lošia nuostolingai.

Antras svarbus aspektas – lažybų įstatymai bei bukmekeriai Lietuvoje. Lažybų įstatymai mūsų šalyje yra gana griežti, tačiau juos daug kas apeina. Tiek lažybų kontoros, tiek patys žaidėjai rizikuoja savo ar savo klientų duomenų ir finansų saugumu dėl to, kad greitai užsidirbtų. O ir tas uždarbis nėra garantuotas… Taip pat ir seniausiai Lietuvoje veikiantys bukmekeriai, nors tobulėja, tačiau turi gana dideles pelno maržas, nenaudingas bet kuriam lošėjui.

Galiausiai – įvykių neskaidrumas. Lietuvoje susitepusios yra beveik visos aukščiausios didžiausių sporto šakų lygos. Krepšinyje bei futbole nuolat verda aistros dėl “parduotų” rungtynių, sutartų rezultatų, prekybos poveikiu bei net pačių žaidėjų tyčinio pasidavinėjimo. Toks juodas šleifas paskui mūsų sportininkus bei mūsų šalių lygas keliauja ir į užsienį. Visai neseniai du aukšto lygio Lietuvos krepšininkai sulaukė ilgamečio suspendavimo iš bet kokio profesionalaus krepšinio už tai, jog lažybų kontorose statė už varžybas, kuriose patys dalyvavo. Ar už tokį sportą statyti verta?

Daugiau apie tai, kaip lažybų bendrovės vilioja žmones lošti ir kaip vyksta jų verslas, galite paskaityti čia – https://lazybuguru.lt

Kokios lažybos – nuostolingiausios?

Vertėtų pakalbėti ir apie konkrečius įvykius, už kuriuos statydami mūsų tautiečiai-lošėjai praranda daugiausiai pinigų. Daugiausiai Lietuvoje esančius asmenis domina krepšinio lažybos. Geriausi ir patraukliausi koeficientai – įmestų taškų skaičiaus bei galutinio skirtumo įvykiuose. Deja, bet būtent čia bukmekeriai uždirba labai nemenkus pinigus, o žaidėjai – praranda daugiausiai.

Kodėl? Ogi todėl, kad, jeigu vieno įvykio baigtį (pvz. visų rungtynių) atspėti dar yra šansų, tai spėdami skirtumą ar įmestų taškų skaičių jūs bandote nuspėti du. Pirmasis – kaip sužais A komanda, o antrasis – kaip sužais B komanda. Sporte “juodos dienos” pasitaiko tikrai dažniau nei galima pagalvoti, tad pasitaiko ir taip, kad rungtynių favoritai laimi rungtynes, tačiau startinis penketas katastrofiškai netaikliai pataikė metimus iš žaidimo, dėl to varžybos buvo nerezultatyvios, o suminis taškų skaičius – labai mažas. Pvz. praėjusio sezono Eurolygoje dalyvavo gana solidžiai puolantį penketą turėjusi FC Barcelona, kuri užėmė tik 10 vietą iš 16, pagal pelnytus taškus.

Skirtumo prognozavimas viską pakylėja dar vienu laipteliu aukštyn, mat jūs ne tik turite nuspėti, kaip gi seksis abiems komandoms puolime ir gynyboje, tačiau ir tai, kokį tempą abi išlaikys rungtynių metu. Štai pvz. NBA apstu rungtynių, kur 15-18 taškų skirtumas, kuris per porą minučių ištirpsta, o Europoje gali įvykti taip, kad geresnę gynybą turintis klubas pirmame kėlinyje atsitiktinumo dėka užpirmaus 14 taškų ir visas rungtynes išlaikys tokią persvarą.

Nr. 19/9

lazybos

Naujienos iš interneto