Spynos – vienas iš atributų, tiesiogiai susijusių su jūsų turto apsauga

Įsikurdami naujuose namuose, rūpesčių iš tiesų apstu, tad, norint „neperdegti“ ir vieną ar kitą sprendimą priimti atsainiai, visų pirma derėtų tinkamai susidėlioti savo prioritetus. Naujos užuolaidos ar stilinga dekoro detalė, žinoma, labai svarbu, tačiau lyginant, su, pavyzdžiui, namų saugumu, savo reikšmingumu nusileidžia. Spynos – tas daiktas, kuris yra itin glaudžiai susijęs su jūsų namų bei juose esančio turto saugumu. Straipsnyje aptarsime pagrindinius spynų tipus, šių gedimo priežastis bei patarsime, ką daryti, kai durų nebepavyksta atrakinti.

3 pagrindiniai spynų tipai

Kai kurie žmonės savo atsainų požiūrį į spynų rinkimąsi motyvuoja tuo, jog, jei piktų kėslų turintis žmogus norės patekti į vidų, neva taip ir padarys. Netiesa. Nepatyrusius ilgapirščius sudėtingas užrakto mechanizmas gali tiesiog atbaidyti nuo turimų planų, o patyrę ilgiau prie šios „krapštysis“, tad padidės tikimybė, jog šie bus pastebėti ir atitinkamų instancijų „apdovanoti“ už savo darbus.

Spynos yra skirstomos į tris pagrindinius tipus: plokštelinės, cilindrinės, pakabinamos.

Plokštelinės. Plokštelinių spynų skląsti turi kelias plokšteles, kurioms sutapus su rakto iškyšomis, spyna yra atrakinama. Specialistai pataria plokštelines spynas montuoti kaip papildomą apsaugą kartu su cilindriniu užraktu.

Cilindrinės. Cilindrinės spynos yra sudarytos iš cilindro (įprastai – žalvarinio) bei korpuso, turinčių strypelius. Rakto ir šerdies kombinacijai sutapus, korpusas pasisuks ir spyną bus atrakinta. Tai – variantas, kurį specialistai rekomenduoja ieškantiems maksimalaus saugumo. Saugumą dar labiau užtikrina galimybė spynas patentuoti ir apsaugoti nuo kopijavimo. Dar vienas privalumas yra tas,  jog, spynai sugedus, dažniausiai užtenka pakeisti tik cilindrą, o ne visą spyną.

Pakabinamos. Net neabejojame, jog tokių spynų, saugančių gyvenamuosius pastatus, dar galima pamatyti kaime, tačiau pastarosios yra labiau tinkamos kabinti ant garažo, rūsio ar kitų ūkinių pastatų durų.

Dėl ko nepavyksta atrakinti durų?

Logiška, kuo daiktą dažniau naudojame, tuo tikimybė, jog pastarojo „sveikata“ sušlubuos, yra didesnė. Duris varstome, aišku, dažniau, nei šias rakiname, tačiau tai iš tiesų yra labai aktyvus procesas. Turbūt kiekvienam įprasta, jog duris rakiname ne tik prieš miegą ar ilgesnę išvyką, bet išėję net ir pas netoliese gyvenančius kaimynus, o, saugumo dėlei, duris užrakintas laikome ir būdami namuose.

Spynos gedimas – viena tų priežasčių, dėl kurios vieną dieną durų gali pavykti neatrakinti. Tai susiję tiek su pačios spynos kokybe, tiek ir su netinkamu mūsų elgesiu rakinant bei „užsimerkimu“ prieš akivaizdžias problemas. Pastebėjus, jog spyna ima rakintis sunkiau ar „keisčiau“ nei visada, derėtų susirūpinti šios remontu. Profilaktika, savaime suprantama, visada yra geresnė išeitis nei jau susidariusios probleminės situacijos sprendimas.

Kur kreiptis pagalbos sugedus spynai?

Džiugu, jei jūs ar kitas jūsų šeimos narys yra auksarankis, gebantis susidoroti su pačiomis įvairiausiomis techninėmis problemomis, tarp jų – ir sugedusia spyna. Jei savo įgūdžiais šioje srityje abejojate, kišti rankas, norint apsidrausti nuo galimų pasekmių, nederėtų. Profesionalią pagalbą gali suteikti „Ozo servisas“  meistrai, priklausomai nuo situacijos „karštumo“, atvykti galintys bet kuriuo paros metu.

Spynos keitimas, remontas, pardavimas, atsarginių raktų gamyba, avarinis durų atrakinimas – dalis paslaugų, aktualių kalbant apie duris bei sklandų šių veikimą. Šią teikiančios įmonės kontaktais pravartu pasirūpinti iš anksto. Patikėkite, nutikus stresinei situacijai, pavyzdžiui, pametus raktą ar užsikirtus durims, net tokie elementariausi veiksmai, kaip, pavyzdžiui, „guglinimas“, gali tapti sudėtingu. O, turint „Ozo serviso“ kontaktus po ranka, pagalbą išsikviesite bei šios sulauksite operatyviai.

Nr. 21/10

___

Tai yra užsakomasis straipsnis. Jo turinį pateikė užsakovas ir Kaišiadoriečiams.lt tinklalapio administracija už jį neatsako bei atsakomybės neprisiima.

Naujienos iš interneto