Stasiūnuose toliau siautėja padegėjas? Pastarųjų mėnesių gaisrai gąsdina gyventojus

Vasario 24 dienos pavakare, 16 val. 11 min., ugniagesiai vėl gavo iškvietimą į Stasiūnų kaimą. Jiems buvo pranešta, kad Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega žolė. Atvykus gelbėtojams atskirais židiniais degė sausa žolė ir krūmai. Gaisro metu išdegė  apie 3 arai žolės, apdegė krūmai.

Darosi vaizdas, kad Stasiūnų kaime tikrai siautėja psichinį sutrikimą turintis asmuo, kuris galimai sukelia gaisrus ar praneša apie melagingus gaisrus. Jau vakar rašėme, kad taip pat vasario 24 dienos naktį, 1 val. 51 min. buvo gautas pranešimas, jog Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega butas atvira liepsna. Gelbėtojams atvykus nurodytu adresu jokių gaisro požymių nesimatė. Susisiekus pranešėjo nurodytu kontaktiniu telefonu atsiliepusi pilietė teigė, jog niekam neskambino, gyvena Vilniuje ir nieko nežino. Paaiškėjo, kad buvo skambinta iš telefono be SIM kortelės ir padiktuotas melagingas kontaktinis telefono numeris. Pranešimas melagingas.

Vasario 18 dienos naktį, 2 val. 42 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega bibliotekos stogas. Pasak pranešėjo girdėti šiferio sproginėjimai, matyti liepsna. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Kauno PGV, Kaišiadorių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai bei Kauno AVPK.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams degė medinio pastato stogas. Pamainos vadas paskelbė 3PIN ir papildomai nurodė išsiųsti Kaišiadorių PGT 2 skyrių. Viso į gaisravietę buvo išsiųstos net 8 autocisternos ir štabo automobilis, gaisravietėje dirbo 23 ugniagesiai gelbėtojai. Pats pastatas 10×25 m, medinis, dviejų galų: viename įrengta biblioteka, kitame – bendruomenės renginių ir švenčių salė (30 m²) su sandėliuku (3×3 m), 1 aukšto, stogas šiferio, perdanga medinė, apšiltinta pjuvenomis.

Kad galėtų pradėti gesinimo darbus ugniagesiai nuo elektros stulpo nukirpti laidus, atjungtė elektrą ir išlaužus duris pateko į pastato vidų.

Gaisro metu apdegė sandėliukas, salės kampas ir 30 m² sienos, išdegė 5 m² medinės perdangos, nudegė ir nuardyta 10 m² stogo dangos. Pastato dalyje, kur kilo gaisras, dūmų detektoriaus nebuvo, bibliotekoje įrengta apsauginė signalizacija nesuveikė.

Kaip sekančią dieną skelbė policijos atstovai, įtariama, kad pastatas buvo padegtas.

O štai sausio 26 dieną Stasiūnuose, Ateities gatvėje, ugniagesiai gesino net tris gaisrus. Naktį, 2 val. 14 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega pastatas, viduje matyti ugnis, daug dūmų. Pirmieji ugniagesiai gaisro vietoje pasirodė po 7 minučių nuo gauto skambučio pradžios. Jiems atvykus paaiškėjo, kad pastate dega sukurtas laužas. Gelbėtojai per kelias minutes gaisrą numalšino.

Vykstant iš gaisravietės, 2 val. 34 min., Kaišiadorių PGT skyrininkas radijo stotimi pranešė, kad Stasiūnų kaime užgesinę gaisrą Ateities gatvėje, už 100 metrų pastebėjo kylančius dūmus iš Parko gatvėje esančio pastato. Nuvykus į vietą pastato viduje degė sukrautas šienas. Pats pastatas 15×10 m dydžio, viena dalis mūrinė, kita akmeninė, stogas dengtas šiferiu. Gaisro metu sudegė apie 2 tonas šieno.

Tos pačios dienos vakarą, 19 val. 27 min., vėl buvo gautas pranešimas, kad Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega šieno rulonas, kyla žiežirbos. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad laukuose dega šieno rulonas.

Dar praėjusiais 2019 metais, gruodžio 27-ios naktį, 3 val. 17 min., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Parko gatvėje atvira liepsna dega į kultūros paveldą įtrauktas buvęs Vladikiškių dvaras. Apleistas pastatas vieno aukšto (25×13 m) su palėpe, dalis pastato apkalta lentomis, kita dalis – mūrinė, perdanga medinė, stogas dengtas skarda. Prie apleisto pastato priblokuotas medinis 4×2 m dydžio sandėliukas.

Pirmieji ugniagesiai gaisravietę pasiekė vos per 7 min. nuo gauto skambučio. 3 val. 56 min. gaisras buvo lokalizuotas, o likviduotas 4 val. 53 min. Gaisro metu išdegė šiukšlės 5 m² plote, apdegė perdanga, gegnės, nuardyta 6 m² skardinio stogo. Išdegė priblokuotas medinis sandėliukas.

Kelios valandos prieš tai, gruodžio 26-ios vakarą, 21 val. 45 min., ugniagesiams jau buvo tekę vykti į iškvietimą Stasiūnų kaime. Jiems buvo pranešta, kad Ateities gatvėje dega apleistas namas. Atvykę ugniagesiai užgesino šiukšles, degusias 4 m² plote ir dvi padangas. Pastatas 40×16 m dydžio, vieno aukšto, su palėpe, mūrinis, perdanga mūrinė, stogas šiferio.

Ir visi šie gaisrai Stasiūnų kaime – vos per dviejų mėnesių laikotarpį. Kaip matyti iš suvestinių, didžioji dalis gaisrų Stasiūnų kaime kyla būtent Ateities gatvėje, tad gyventojai tikrai yra sunerimę savo ir savo turto saugumu.