Sulaikytas Žaslių ežere tinklu žvejojęs asmuo

Antradienį prie Žaslių ežero sulaikytas pažeidėjas, žvejojęs ne mėgėjų žvejybos įrankiu – statomuoju tinklu – kurio ilgis siekia apie 50 metrų.

Už padarytą pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – statomojo tinklo, medinės valties ir benzininio variklio – konfiskavimu. Taip pat teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 60 eurų, nes tinkle rastas įsipainiojęs lynas.

Pažeidėjas sulaikytas per aplinkosaugininkų vykdytą reidą Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje, kurio metu tikrinta gauta informaciją dėl, kaip įtariama, neteisėtos žvejybos Žaslių ežere.

Į vietą atvykusiems pareigūnams įtarimą sukėlė asmuo, vaikštantis ežero pakrante ir stebintis aplinką. Visiškai sutemus į ežerą išplaukė medinė valtis, varoma benzininiu varikliu, tai inspektoriams taip pat pasirodė įtartina. Todėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) specialistai toliau stebėjo asmens veiksmus, o netrukus buvo užfiksuota, kaip pilietis stato ne mėgėjų žvejybos įrankį – statomąjį tinklą.

Pažeidėjas sulaikytas grįžęs prie kranto. Asmuo kaltę pripažino.

AAD dėkoja pilietiškiems gyventojams, pranešantiems apie pastebėtus tinklus ir juos statančius asmenis, bei primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto